Warszawa, 16 lutego 2013 – „Napad na uczestników gejowskiej imprezy” to najczęściej pojawiający się tytuł w relacjach dotyczących napaści na Jej Perfekcyjność i jej gości w miniony weekend.

Sprawą zajęły się media elektroniczne i tradycyjne. Relacje zamieścili m.in. „Gazeta Wyborcza”, TVN24 ale i media regionalne, jak WAWALOVE i MMWarszawa.

– Myślę, że to dobrze, że o tym napisali – komentuje Jej Perfekcyjność. – Po pierwsze dlatego, że każda przemoc musi być napiętnowana. Po drugie zaś dlatego, że mam nadzieję, iż wpłynie to na policję mobilizująco.

Trans podkreśla także, że ważne dla niej jest, by inni brali przykład – zgłaszali tego typu zajścia i incydenty. Z badań, jakie regularnie przeprowadzają organizacje pozarządowe, wynika bowiem, że duża część osób LGBT nie dokonuje formalnych zgłoszeń napaści na policji. JP chce zachęcić do tego, by nie bać się i informować, że motyw takich zajść może być homofobiczny lub transfobiczny.
Jej Perfekicyjność zauważa też mnóstwo błędów rzeczowych w tekstach, które opisują wydarzenie. Wylicza wśród nich nazwanie jej transseksualistką, pominięcie faktu wezwania i przybycia policji bezpośrednio po zajściu oraz stwierdzenie, że była pijana podczas wydarzenia.

– Po policję zadzwoniłam może minutę po tym, jak napastnicy uciekli, gdy tylko otarłam krew z twarzy – dodaje. – Przybyli na miejsce funkcjonariusze mogą potwierdzić zaś, że nie byłem pijany, bo rozmawiali ze mną kilka minut.

Podsumowując jednak, Jej Perfekcyjność stwierdza, że mimo błędów, warto informować o takich zajściach. Jej zdaniem w ten sposób pokazujemy, że życie osób LGBT w Polsce jest naprawdę trudne.


Tekst z „Gazety Wyborczej” na stronach gazeta.pl


Informacja na portalu TVN24.pl i TVNWarszawa.pl


O sprawie pisze MMWarszawa


Tekst na WAWALOVE


Informacja na queer.pl


Tekst na portalu kobiety-kobietom.com

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!