Warszawa, 6 lutego 2013 – Trans będzie gościem debaty na temat płciowości podczas Festiwalu Równe Prawa do Miłości już w tę niedzielę. Wstęp na spotkanie jest wolny a odbędzie się ono w siedzibie Kampanii Przeciw Homofobii.

W cyklu wydarzeń VII edycji Festiwalu Równe Prawa do Miłości zaplanowano m.in. debatę „Gdy płeć nie jest jednoznaczna”. Spotkanie rusza o 16:00 w niedzielę 10 lutego przy ul. Solec 30a.

– Przyjąłem zaproszenie, bo wiem, że to nadal temat interesujący w Polsce – tłumaczy Jej Perfekcyjność. – Z chęcią porozmawiam więc o tym i opowiem przybyłym o swoich doświadczeniach. Tym bardziej, że właśnie wróciłem z tygodniowej sesji dotyczącej tej tematyki w Strasburgu.

Trans była gościem podczas study session w European Youth Center w Strasburgu. Zorganizowane przez ANSO wydarzenie zatytułowane było „TransForming Universities: Inclusion in Higher Education” i dotyczyło inkluzywności w szkolnictwie wyższym – przede wszystkim wobec osób transpłciowych. Study session przeznaczone było dla działaczek i działaczy LGBT, osób trans oraz działaczy i działaczek samorządów studenckich.
Organizatorzy niedzielnego spotkania zapowiadają: „Porozmawiajmy o płci? Czy aby na pewno wszystko jest takie proste? Kobieta, mężczyzna i nic po za tym? Rozmawiać będziemy z osobami, które nie mieszczą się w klasycznym ujęciu płci. Zacierając granice, bawiąc się stereotypami stworzyli siebie, odrzucając społeczne nakazy i normy.” Debatę poprowadzi Lalka Podobińska, Prezeska Fundacji Trans-Fuzja.

– Mam nadzieję, że mimo niedzielnej pory, znajdą się chętne i chętni do porozmawiania z nami – śmieje się trans. – To już siódma edycja festiwalu, więc wiem, że są osoby, które uczestniczą w nim regularnie co roku.

Jej Perfekcyjność – w ramach swoich prac w Queer UW – wspomaga także Festiwal Równe Prawa do Miłości w organizacji Konferencji „Pink Money” i pokazu reklam LGBTQ. Wydarzenie zaplanowano na wtorek 12 lutego na godzinę 17:30 na terenie Starego BUW.

Debata na facebooku tutaj.


Logo Festiwalu Równe Prawa do Miłości

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!