Warszawa, 9 stycznia 2013 – Dlaczego aż dwa? Trans w jednym odpowiada na tekst podsumowujący rok w środowiskach LGBT, zaś w drugim – opowiada o swoich 12 miesiącach. Oba teksty są dostępne na jej blogu.

44 tys. o tym, jak mi było przez 12 miesięcy” to tekst, jaki dwa dni temu pojawił się na duzyformat.blog.pl. Trans w ponad 44 tys. znaków stara się zebrać wydarzenia minionych 12 miesięcy ze swojego życia.

– Zabierałem się za to długo, ale udało się – wyjaśnia JP. – Najbardziej nie lubię podsumowań roku, które ktoś zamieszcza jeszcze, gdy ten rok trwa. Przecież ostatnie tygodnie, dni a nawet godziny mogą zmienić nasze życie całkowicie. Dlatego rok podsumowuję dopiero, gdy się zakończy i mogę uznać go za zamknięty.

Trans pisze we wstępie m.in.: „Wiadomo, że pamięć zawodna a moja dodatkowo jest przeze mnie świadomie delegowana na serwisy internetowe, żeby zwolnić miejsce na inne rzeczy. (…) Takie podsumowanie oznacza zamknięcie pewnego etapu, nałożenie klamry, rozstanie z obiektem. W tym sensie jest strasznie kłopotliwe, bo wywołuje w podświadomości pustkę po tym, co odeszło. (…) Nigdy nie wiem czy lepiej jest przegląd ten zrobić chronologicznie czy tematycznie. Ostatecznie dziś, z racji wygody, zdecydowałam się na chronologię.
Kilka dni wcześniej Jej Perfekcyjność opublikowała także tekst „Czego zabrakło w podsumowaniu 2012?„, który jest krytyką artykułu podsumowującego roku 2012 w środowiskach LGBT. Autorem artykułu „2012: Podsumowanie LGBT” jest Mariusz Kurc – jego tekst ukazał się na queer.pl. Trans podkreśla, że z racji swojej specyficznej pozycji w środowisku, autor pomija wiele istotnych jej zdaniem wydarzeń. Przytacza tylko przykłady działań podejmowanych przez Queer UW, ale zaznacza, że tak samo mogłyby zrobić inne organizacje.

– Mariusz skupił się tylko na tym, co robi KPH, Partnerstwo dla Związków i Fundacja Repliki, bo z tymi organizacjami jest związany osobiście – tłumaczy Jej Perfekcyjność. – Przez to uciekło mu sporo informacji i inicjatyw. Mam nadzieję, że mój tekst choć trochę to nadrobi.

Trans wróciła do regularnego blogowania. Nowe wpisy pojawiają się teraz dość regularnie. Jej Perfekcyjność zapowiedziała, że postara się utrzymać ten zwyczaj i wrócić w ten sposób do czasów, gdy blogowała 2-3 razy w tygodniu. Jej blog w tym roku obchodzić będzie dziesiąte urodziny.

Niedawno Jej Perfekcyjność opublikowała też fotograficzne podsumowanie 2012.


Podsumowanie roku 2012 w życiu JP na jej blogu

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!