Warszawa, 28 grudnia 2012 – Zostało mniej niż 5 ostatnich miejsc na kursie „Osobno i razem. Zrozumieć współczesną miłość, relacje i samotność„, który Jej Perfekcyjność poprowadzi na Uniwersytecie Otwartym UW. Zapisać się może każda osoba.

A dokładniej, każda osoba, która skończyła 16 lat i mówi po polsku. To drugi trymestr, w którym skorzystać można z możliwości zapisania się do JP. Zajęcia „Osobno i razem” cieszyły się podczas dotychczasowych rekrutacji największym zainteresowaniem.

– Przesunęliśmy z władzami UO UW nieco start tego kursu – zdradza trans. – Powodem są moje wyjazdy na seminaria i szkolenia. Tym niemniej, 5 lutego kurs ruszy. Potrwa do do 16 kwietnia 2013.

Ostatnie wolne miejsca oznaczają, że jeszcze przez najbliższe 2-3 tygodnie zapisać się będzie można na te zajęcia. Limit miejsc wyznaczony jest wielkością sali, w której odbywać się będzie kurs. W opisie zajęć czytamy: „Kurs przewidziany jest dla wszystkich osób, które szukają zrozumienia w galimatiasie, w jaki wpakowała nas rzeczywistość. Oparty na refleksji Zygmunta Baumana oraz innych socjologów i psychologów społecznych, kurs ma na celu opisanie i ujęcie w ramy refleksji naukowej podstawowych zjawisk związanych z miłością, uczuciowością, seksem, związkami, relacjami międzyludzkimi i samotnością.
Jak podkreśla trans, kurs ma charakter bardzo praktyczny. Mimo tego, że jest formalnie wykładem z elementami konwersatorium, to udział Słuchaczek i Słuchaczy jest bardzo aktywny. Sama JP zachęca do tego osoby uczestniczące, podsyłając im dodatkową lekturę czy zapraszając na dodatkowe spotkania związane z tematyką zajęć. Zajęcia odbywać się będą we wtorki od 18:00.

– Nieskromnie powiem, że ten kurs w kończącym się właśnie trymestrze otrzymał superwysokie oceny – zdradza Jej Perfekcyjność. – Słuchacze i Słuchaczki docenili nie tylko wiedzę, jaką można uzyskać w trakcie trwania zajęć, ale także moje zaangażowanie i sposób prowadzenia zajęć. To bardzo miłe i motywujące!

Celem Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego jest zapewnienie osobom dorosłym różnych form kształcenia się na wysokim poziomie, zgodnie z ich zainteresowaniami i potrzebami oraz dostosowanych do ich indywidualnych możliwości, a także stworzenie centrum edukacji otwartej, które zapewni dynamiczny rozwój kształcenia ustawicznego w Polsce.


Strona z kursem JP w witrynie Uniwersytetu Otwartego UW

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!