Warszawa, 5 grudnia 2012 – Miniprzegląd krótkometrażowych filmów dokumentalnych o tematyce LGBT w Indii i spotkanie z reżyserem Sridharem Rangayanem – to atrakcje, jakie na czwartek przygotowało Queer UW.

Już jutro w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW (ul. Nowy Świat 69) w sali 203 od 17:30 zobaczyć będzie można kilka najlepszych krótkich filmów opowiadających o społecznościach nieheteronormatywnych w Indiach.

– Obecność Sridhara Rangayama na pewno uatrakcyjni to wydarzenie – zapowiedziała Jej Perfekcyjność. – Filmy są bardzo krótkie, więc nie będzie nudno.

Rangayam to reżyser, którego filmy dotyczące tematyki osób nieheteronormatywnych prezentowane były już na ponad 100 festiwalach i przeglądach na całym świecie – on zaś zdobyły na nich dziesiątki nagród i a dzieła spotkały się ze świetnymi recenzjami krytyków. Reżyser jest także Dyrektorem festiwalu KASHISH Mumbai International Queer Film Festival – największego indyjskiego festiwalu filmów LGBT. W trakcie spotkania Sridhar opowie o nich także dodatkowo, zdradzając problemy, jakie pojawiają się w związku z poruszaniem trudnego i żywego tematu. To pierwsza wizyta w Polsce tego utalentowanego i znanego w Azji reżysera.
Podczas spotkania zaprezentowane zostaną film „Project Bolo” oraz seria krótkometrażowych filmów z cyklu „Kashish Shorts”. Filmy nakręcone zostały w Indiach, do wszystkich jednak przygotowano anglojęzyczne napisy. 

– To pierwsze przedsięwzięcie filmowe o takim charakterze, które przygotowuje Queer UW – zaznacza trans. – Dotychczas prezentowaliśmy starsze lub nowsze filmy amerykańskie, nigdy jednak spoza zachodniego kręgu kulturowego.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Do wszystkich filmów przygotowano angielskie napisy. Całość potrwa ok. 2 godzin.


Plakat reklamujący spotkanie „LGBT w Indiach”

/PAP/ 

Wypowiedz się! Skomentuj!