Warszawa, 12 listopada 2012 – Pokaz poprzedzi krótkie wystąpienie Jody’ego Huckaby z PFLAG USA, organizacji zrzeszającej rodziców, przyjaciół i rodziny gejów i lesbijek. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Queer UW i Kampania Przeciw Homofobii zapraszają na pokaz do Instytutu Socjologii UW (ul. Karowa 18) do sali 401 w czwartek 15 listopada na godzinę 18:00.

– Musieliśmy bardzo szybko zorganizować to spotkanie – zdradza Jej Perfekcyjność, Prezesa Queer UW. – Dość późno bowiem udało się potwierdzić przybycie Jody’ego Huckaby do Polski. Na szczęście, wszystko najpewniej wypali bez problemu.

Jody, jako dyrektor organizacji Parents, Families, & Friends of Lesbians and Gays (Rodzice, Rodziny i Przyjaciele Lesbijek i Gejów), która działa w USA od 40 lat, po raz pierwszy odwiedzi Polskę. Pokaz filmu będzie także pierwszym publicznym spotkaniem po jego przylocie do Warszawy.

Film „Modlitwy za Bobby’ego” opowiada historię Bobbiego Griffitha (Ryan Kelley), młodego homoseksualisty, który aby zyskać akceptację głęboko wierzącej matki Mary Griffith (Sigourney Weaver), staje się aktywnym członkiem religijnej wspólnoty prezbiteriańskiej. Kościół prezbiteriański jednakże nie akceptuje homoseksualizmu i chłopak, w wyniku nietolerancji, popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary Griffith podstawą głębokiej wewnętrznej przemiany. Film powstał na podstawie prawdziwej historii, opisanej w powieści Leroya Aaronsa z 1995 r. pod tym samym tytułem.

– Ja miałem już okazję obejrzeć „Modlitwy” i zdecydowanie polecam ten film wszystkim – komentuje JP. – To naprawdę podbudowująca historia, której moc polega także na tym, że wydarzyła się naprawdę.

Jej Perfekcyjność poprowadzi także debatę, w której udział weźmie Jody Huckaby, prof. Ireneusz Krzemiński (Instytut Socjologii UW) oraz Zofia Jabłońska (Kampania Przeciw Homofobii). Debatę zaplanowano na wtorek 20 listopada na godzinę 17:30 w sali 317 w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW (al. Niepodległości 22).

Wydarzenie na facebooku tutaj.


Plakat reklamujący pokaz filmu „Modlitwy za Bobby’ego”

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!