Warszawa, 29 listopada 2012 – Premiera książki „Strategie queer. Od teorii do praktyki” już w najbliższy wtorek. Spotkanie wokół niej poprowadzi Jej Perfekcyjność, współredaktorka tomu. Gośćmi będą: prof. Paweł Dybel, mgr Monika Kłosowska i dr hab. Jacek Kochanowski.

Dyskusja poświęcona będzie premierze książki, która miała miejsce zaledwie kilka dni temu. Tom ukazał się nakładem wydawnictwa Difin i jest podsumowaniem konferencji, jaką Queer UW zorganizowało w czerwcu 2011 roku.

– Cieszę się, że udało nam się zgrać wszystkie terminy i nareszcie oficjalnie zaprezentujemy książkę – tłumaczy Jej Perfekcyjność. – Książka w sklepach jest już od kilku dni, ale dopiero teraz możemy o niej porozmawiać. Bardzo się cieszę, że nareszcie cała praca nad nią się zakończyła.

Książka ta nie jest monolitem, składają się na nią teksty z wielu dziedzin nauki, pisane z różnych perspektyw badawczych i ułożone tak, by od rozważań teoretycznych, przez propozycje metodologiczne, dotrzeć do narracji prywatnych opartych na przykładach wskazujących na poszczególne praktyki w obszarze queer.
W książce znajduje się także artykuł Jej Perfekcyjności – „Przychodzi lesbijka/gej/trans do lekarza. Queerowanie służby zdrowia – problemy, strategie, perspektywy (przyczynek do analizy)?”, który jest podsumowaniem jej wystąpienia na konferencji w czerwcu 2011. Nagranie z tego wystąpienia zobaczyć można na stronie Queer UW.

– Kolejne konferencje Queer UW przed nami, więc mam nadzieję, że ich efektem będą także takie publikacje – marzy JP. – Na razie jednak skupiamy się na „Strategiach queer” i na publikacji po badaniu „Kobiety Samorządu UW”.

W dniu premiery zapowiedziano także spotkanie informacyjne „Queer UW bez tajemnic” w Instytucie Socjologii UW (sala 204a, godzina 15:30). Dwa dni po premierze Queer UW zaprasza na pokazy filmowe i spotkanie z reżyserem Sridharem „LGBT w Indiach”.


Plakat reklamujący spotkanie wokół książki „Strategie queer”

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!