Warszawa, 26 listopada 2012 – Trans będzie obecna na wszystkich z cyklu spotkań informacyjnych Queer UW zaplanowanych na ten tydzień. Dziś już o 14:00 pierwsze z nich – w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW.

Krótkie, bo trwające zaledwie ok. 20 minut spotkania mają być okazją do poznania działalności Queer UW i obalenia mitów z tym związanych. Jej Perfekcyjność, jako Dyrektora Queer UW zjawi się w wielu miejscach na Uniwersytecie, by sprostać temu zadaniu.

– Jesteśmy bardzo aktywną organizacją – wyjaśnia JP. – Natomiast w dwa lata po naszym powstaniu, nadal istnieją mity i dziwne wyobrażenia na temat tego, kim jesteśmy i czym się zajmujemy. Chcemy je wyjaśnić.

„Czym się zajmujemy? Czemu jesteśmy kontrowersyjnym kołem naukowym? Co można z nami robić? Czy da się u nas zaliczyć praktyki zawodowe? Kiedy mamy spotkania?” – odpowiedzi na te pytania mają zostać udzielone na serii spotkań. Queer UW wychodzi z założenia, że do studiujących osób chce trafiać w miejscach, gdzie się znajdują. Stąd – podobnie jak rok temu – organizuje spotkania w wielu jednostkach UW.
Przyjście na spotkanie nie jest zobowiązujące. Niemniej, jak zaznacza Jej Perfekcyjność, poza materiałami informacyjnymi na miejscu będzie można zapoznać się także z formularzem służącym do wstąpienia do Queer UW. Wypełnienie deklaracji oznacza chęć wstąpienia i działania w ramach koła naukowego.

– Po wyjaśnieniach nadejdzie czas na konkrety – tłumaczy Jej Perfekcyjność. – Jeśli ktoś zdecyduje się do nas dołączyć, to super! Zapraszamy i zachęcamy. Ale nikogo zmuszać nie będziemy. Nie zależy nam na „martwych duszach” na listach. Chcemy mieć ludzi, którzy rzeczywiście są zainteresowani i zaangażowani.

Queer UW zaplanowało w tym tygodniu cztery spotkania:
– IPSiR UW (ul. Podchorążych 20), sala Klub, poniedziałek 26 listopada, 14:00-14:20 (facebook)
– OSA UW (al Niepodległości 22), sala 317, środa 28 listopada 12:15-12:35 (facebook)
– ISNS UW (ul. Nowy Świat 69), sala 204, środa 28 listopada 13:00-13:15 (facebook)
– IS UW (ul. Karowa 18), sala 204a, wtorek 4 grudnia, 15:30-15:50 (facebook)


Plakat reklamujący jedno ze spotkań

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!