Warszawa, 19 listopada 2012 – Jeszcze tylko dziś do 12:00 zgłaszać można chęć udziału w seminarium eksperckim „Związki partnerskie – możliwości polityczno-prawne a oczekiwania społeczne”, które odbędzie się w czwartek w godzinach 9:00-13:00 na Uniwersytecie Warszawskim.

Jej Perfekcyjność będzie jedną z osób, która otworzy konferencję. Jako Prezesa Queer UW reprezentować będzie gospodarzy miejsca, w którym zaplanowano seminarium. 

– To trudne dla mnie zadanie – przyznaje trans. – Mój ambiwalentny stosunek do związków partnerskich, wynikający z mojej głębokiej wiary w teorię queer, zobowiązuje mnie do podjęcia trudnych kroków. Zarazem jednak wiem, że występować będę tam jako reprezentant pewnego środowiska i muszę mieć to na uwadze.

W seminarium weźmie udział także Minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Pełnomocnik Rządu do Spraw Równego Traktowania. W pierwszej jego części zaprezentują się przedstawiciele aktywistów z Węgier i Czech – Tamás Dombos i Czeslaw Walek, którzy opowiedzą o rozwiązaniach związanych ze związkami partnerskimi w ich krajach.
Druga część będzie miała charakter ekspercki – wezmą w niej udział: mec. Piotr Paduszyński, twórca projektu ustawy wniesionego przez posłów i posłanki PO, dr Monika Zima z Kampanii Przeciw Homofobii, ekspertka od prawa antydyskryminacyjnego i rodzinnego oraz dr Adam Bodnar, Wiceprezes Zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Po wystąpieniach przewidziano dyskusję z publicznością.

– To dobrze, że tego typu spotkania odbywają się na Uniwersytecie Warszawskim – komentuje JP. – Powaga tematu oraz jego uwikłanie w politykę mogą wówczas być zrównoważone przez naukę i podejście wolne od ideologicznych założeń.

Liczba miejsc na seminarium jest ograniczona. Warto czem prędzej zgłosić swój udział! Więcej informacji tutaj.

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!