Warszawa, 9 listopada 2012 – Pokaz filmu „Modlitwy za Bobby’ego”, który poprzedzi wstęp Jody’ego Huckaby z PFLAG USA zaplanowano już na najbliższy czwartek. Film zobaczyć będzie można w czwartek 15 listopada o 18:00 w sali 401 Instytutu Socjologii UW (ul. Karowa 18, IV piętro). Wstęp wolny!

Film opowiada historię Bobbiego Griffitha (Ryan Kelley), młodego homoseksualisty, który aby zyskać akceptację głęboko wierzącej matki Mary Griffith (Sigourney Weaver), staje się aktywnym członkiem religijnej wspólnoty prezbiteriańskiej. 

– To naprawdę dobrze nakręcony film – zapewnia Jej Perfekcyjność. – Widziałem go już i mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim. To nie tylko historia interesująca dla osób LGBT czy też ich rodzin, ale po prostu dobre kino familijne.

Gościem pokazu będzie Jody Huckaby, Prezes organizacji PFLAG – Parents, Families, & Friends of Lesbians and Gays (Rodzice, Rodziny i Przyjaciele Lesbijek i Gejów), która działa w USA od 40 lat. To jego pierwsza wizyta w Polsce i pierwsza możliwość spotkania z nim. J. Huckaby wygłosi krótkim wstęp do filmu.
JP już teraz zapowiada, że to nie jedyna możliwość spotkania z nim w ramach jego wizyty w Polsce. Trans nie zdradza jeszcze szczegółów, ale wiadomo, że Huckaby pojawi się na jednej z debat, którą przygotują także Queer UW i KPH.

– Liczę na to, że możliwość zobaczenia tak dobrego filmu zachęci ludzi do przyjścia – komentuje trans. – Naprawdę warto.

Wstęp na pokaz filmowy jest wolny. Organizatorami spotkania są Queer UW i Kampania Przeciw Homofobii.

Informacja na stronie Queer UW tutaj.
Wydarzenie na facebooku tutaj.


Plakat reklamujący pokaz filmu

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!