Warszawa, 14 listopada 2012 – Coraz bliżej do ukazania się książki „Strategie queer. Od teorii do praktyki”. Pierwsze egzemplarze trafiają już do autorek i autorów. Jej Perfekcyjność zapowiada organizację premiery wydawnictwa.

Pokonferencyjny tom „Strategie queer. Od teorii do praktyki” pod redakcją Jej Perfekcyjności, Moniki Kłosowskiej i Agaty Stasińskiej ukaże się w listopadzie 2012. Recenzentami naukowymi książki są dr hab. Jacek Kochanowski z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr hab. Robert Cieślak z Uniwersytetu Szczecińskiego. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Difin.

– Wszyscy już bardzo na nią czekamy – zdradza Jej Perfekcyjność. – Do mnie dotarły już pierwsze egzemplarze autorskie, więc mam ją już namacalnie w domu. Lada dzień ogłosimy datę oficjalnej premiery książki.

Trans poinformowała, że trwają prace nad przygotowaniem wydarzenia. W planach jest bowiem organizacja jednodniowego wydarzenia naukowego wokół nowości. Wszystko jednak zależy od dokładnego terminu jej ukazania się i uzyskania dofinansowania.

W książce znajduje się także artykuł Jej Perfekcyjności – „Przychodzi lesbijka/gej/trans do lekarza. Queerowanie służby zdrowia – problemy, strategie, perspektywy (przyczynek do analizy)?”, który jest podsumowaniem jej wystąpienia na konferencji w czerwcu 2011. Nagranie z tego wystąpienia zobaczyć można na stronie Queer UW.

– Tom jest bardzo zróżnicowany, bo znajdują się tam teksty zarówno doskonale znanych autorek i autorów, jak i publikacje doktorantek i doktorantów, którzy dopiero zaczynają przygodę z teorią queer – opowiada trans. – I o takie właśnie zróżnicowanie nam chodziło.

Kilka dni temu Jej Perfekcyjność pochwaliła się, że książki dotarły już do niej do domu.


Zdjęcie „Strategii queer” z fotobloga Jej Perfekcyjności

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!