Warszawa, 29 października 2012 – Pokonferencyjny tom „Strategie queer. Od teorii do praktyki” pod redakcją Jej Perfekcyjności, Moniki Kłosowskiej i Agaty Stasińskiej ukaże się już w listopadzie 2012. Wiemy, jak wygląda okładka książki.

Recenzentami naukowymi książki są dr hab. Jacek Kochanowski z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr hab. Robert Cieślak z Uniwersytetu Szczecińskiego. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Difin.

– Bardzo się cieszę, że się nam udało a tym bardziej, że łatwo nie było – zdradza Jej Perfekcyjność. – Trudności, tak zewnętrzne jak i nasze zespołowe, piętrzyły się przed nami przez długi czas. Ostatecznie jednak szczęśliwy finał jest blisko.

Premiera książki zapowiadana jest na listopad. Trans poinformowała, że trwają prace nad przygotowaniem wydarzenia. W planach jest bowiem organizacja jednodniowego wydarzenia naukowego wokół nowości. Wszystko jednak zależy od dokładnego terminu jej ukazania się i uzyskania dofinansowania.
W książce znajduje się także artykuł Jej Perfekcyjności – „Przychodzi lesbijka/gej/trans do lekarza. Queerowanie służby zdrowia – problemy, strategie, perspektywy (przyczynek do analizy)”, który jest podsumowaniem jej wystąpienia na konferencji w czerwcu 2011. Nagranie z tego wystąpienia zobaczyć można na stronie Queer UW.

– Wydaje mi się, że to ciekawy zbiór – podsumowuje JP. – Oczywiście, moja ocena jest w tym przypadku wysoce subiektywna, ale mam wrażenie, że udało nam się na konferencji, jak i w książce, zgromadzić bardzo ważne i interesujące wypowiedzi naukowców i naukowczyń oraz osób ze środowiska działaczek/działaczy LGBTQ.

Książkę można już zamówić w przedsprzedaży w wydawnictwie Difin tutaj. Dokłada data premiery nie jest jeszcze znana.


Okładka książki „Strategie queer”

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!