Warszawa, 22 października 2012 – W najbliższy czwartek pierwsze spotkanie dla wszystkich osób chcących włączyć się w organizację Parady Równości 2013. Jeśli  coś Ci się nie podoba, albo chcesz kontynuować wydarzenie w jego obecnej formie – zapraszamy!

Spotkanie będzie zarazem zawiązaniem Komitetu Organizacyjnego Parady Równości 2013. Komitet ten tworzyć będą osoby i instytucje, które odpowiadać będą za kształt Parady w przyszłym roku. Jego skład jest odnawiany rok rocznie.

– W ten sposób każda i każdy może włączyć się w decydowanie i tworzenie Parady Równości – tłumaczy Jej Perfekcyjność, rzecznik prasowy wydarzenia. – Liczymy na to, że w najbliższy czwartek zawiąże się grupa ludzi, która będzie rdzeniem wydarzenia w nadchodzącym roku. Oczywiście, na pewno przez jakiś czas będzie można jeszcze do tej grupy dołączyć.

Parada Równości od 2011 roku organizowana jest przez oddolnie zawiązujący się Komitet Organizacyjny, który w demokratycznym głosowaniu podejmuje decyzje dotyczące wydarzenia i wszystkich jego aspektów. Od niedawna komitet wspomaga formalnie powołana Fundacja Wolontariat Równości, której celem jest nie tylko zapewnienie obsługi wolontariackiej podczas przygotowań do Parady Równości, ale także formalna obsługa wydarzenia.
W organizację Parady Równości włączyć może się więc każdy. Organizatorzy i organizatorki spotkania liczą jednak przede wszystkim na osoby, które w minionych latach angażowały się w działalność na rzecz równości, nie tylko wobec osób LGBT.

– Ale im więcej nas, tym lepiej! – komentuje JP. – Przecież właśnie o to chodzi, by Parada Równości była świętem nas wszystkich, by jednoczyła jak najwięcej ludzi wokół jednej idei!

Queer UW, któremu prezesuje Jej Perfekcyjność zamierza wkrótce zorganizować cykl debat i wydarzeń dotyczących Parady Równości i tego, jakim wydarzeniem powinna być przyszłoroczna manifestacja. Więcej szczegółów poznamy już wkrótce.


Logo Parady Równości

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!