Warszawa, 17 października 2012 – Nowe badanie: Kobiety Samorządu UW. Queer UW poszukuje studentów i studentek, które chcą włączyć się w nowy projekt i zaliczyć przy okazji praktyki zawodowe.

Poszukiwane jest maksymalnie 10 osób, które włączą się w przygotowanie i realizację badania w październiku i listopadzie 2012. Preferowane są osoby z kierunków humanistycznych.

– Badanie jest bardzo ciekawe, bo unikalne – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, Prezesa Queer UW. – Nigdy wcześniej nikt nie sprawdzał, jak reprezentowane są kobiety we władzach studenckich w polskich uczelniach. Chcemy to zmienić.

Celem badania jest sprawdzenie obecności kobiet w wyborach i we władzach samorządu studenckiego na Uniwersytecie Warszawskim. Udział w badaniu może być podstawą zaliczenia praktyk zawodowych. Celem uczestniczek i uczestników będzie nie tylko analiza dokumentów ale także przeprowadzenie serii wywiadów pogłębionych.
Jej Perfekcyjność zapowiada, że wszystkie osoby, które włączą się w przygotowanie badania, przejdą krótkie szkolenie, które umożliwi im profesjonalną realizację całego projektu badawczego. Jego efektem będzie publikacja elektroniczna, podsumowująca wyniki i formułująca rekomendacje.

– Chcemy sprawdzić, jak wygląda kwestia partycypacji kobiet, bo temat ten na poziomie całego kraju wydaje się być bardzo aktualny – tłumaczy Jej Perfekcyjność. – Prawdę mówiąc, mam nadzieję, że wyniki nas pozytywnie zaskoczą.

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod adresem badanie@queer.uw.edu.pl. Na zgłoszenia Queer UW czeka do 22 października. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW.


Logo Queer UW

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!