Warszawa, 16 października 2012 – Jej Perfekcyjność jako ekspert w Radiu WAWA. Można już posłuchać on-line nagrania z piątkowej audycji „Polska Jazda”, w której opowiadała o homofobicznej sytuacji w akademiku UW.

JP komentowała ostatnie wydarzenia z Domu Studenta nr 2 Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie zawisło ogłoszenie informujące, że nie można nocować u siebie partnera/partnerki tej samej płci. Jako Prezesa Queer UW, trans wyrażała już oburzenie podczas spotkania z władzami Samorządu Studentów UW oraz podczas posiedzenia Parlamentu Studentów UW.

-Dobrze, że temat trafił do mediów – komentuje JP. – O takich sprawach trzeba rozmawiać. Mimo tego, że autorzy kontrowersyjnego ogłoszenia mówią dziś, że to był „tylko żart”, nie możemy zapominać, że orientacja nadal nieszczęśliwie należy do tych tematów, z których żartować można. Tak być nie powinno.

Prezesa Queer UW spotkała się w tej sprawie z Przewodniczącym Zarządu Samorządu Studentów UW Piotrem Müllerem. Rada Mieszkańców Domu Studenta jest bowiem organem samorządu studenckiego na Uniwersytecie Warszawskim i choć nie podlega bezpośrednio Zarządowi Samorządu Studentów UW, to właśnie ZSS UW decyduje o bieżących pracach samorządu na szczeblu uczelni. W minioną środę zaś, podczas posiedzenia Parlamentu Studentów UW (najwyższy organ władzy Samorządu Studentów UW), zabrała głos w tej sprawie i poinformowała obecne osoby o zaistniałej sytuacji. Wyraziła także oburzenie i zniesmaczenie treścią ogłoszenia. Także wyjaśnienia dotyczące żartobliwego charakteru informacji uznała za niepokojące i niewystarczające.
Trans komentowała już sprawę w tekście „Gazety Wyborczej”, gdzie stwierdziła, że „Po takim żarcie student gej zastanowi się 15 razy, zanim poprosi o zgodę na przenocowanie partnera”. W audycji Radia WAWA, którą prowadzi codziennie Monika Król, Jej Perfekcyjność występuje jako ekspert.

-Poproszono mnie o komentarz, co zawsze wydaje mi się zabawne – mówi JP. – Przecież jasne jest, co myślę na temat tego ogłoszenia i nie trzeba mnie o to pytać. No, ale media rządzą się swoimi prawami i pewne oczywistości muszą być także wypowiedziane.

Nagranie jest już dostępne on-line: można go posłuchać m.in. poniżej. W audycji trans mówi także o otwartości Polaków i Polek wobec osób LGBT.


Logo Radia WAWA

/Radio WAWA/

Wypowiedz się! Skomentuj!