Warszawa, 9 października 2012 – Od wielu lat Jej Perfekcyjność jest redaktor naczelną studenckiego miesięcznika ukazującego się w Instytucie Socjologii UW. Właśnie rusza do niego rekrutacja – to szansa na zaliczenie praktyk zawodowych, ale i fajną przygodę.

Spotkanie organizacyjne pod nazwą „Keep Calm And Pisz Z Nami” odbędzie się w czwartek o 17:30 w Instytucie Socjologii UW (ul. Karowa 18) w sali 204a (II piętro). Do pracy koło naukowe, formalnie odpowiadające za magazyn, zapraszają wszystkie osoby studiujące na Uniwersytecie Warszawskim.

– Nie trzeba być studentem/studentką socjologii, by z nami współpracować – tłumaczy trans. – Już teraz są u nas w redakcji ludzie z innych jednostek. To dlatego, że dzięki pracy u nas mogą nauczyć się wielu cennych rzeczy, skorzystać z naszego doświadczenia i wiedzy a poza tym poznać fajnych ludzi.

Spotkanie informacyjne ma za zadanie pokazać o co chodzi w działalności miesięcznika, kto odpowiada za jego wydawanie i jak można włączyć się w pracę nad nim. Redakcja poszukuje nie tylko dziennikarzy, ale także redaktorów, korektorów, fotografów i osób zainteresowanych dtp. Co roku bowiem w składzie odpowiadającym za wydawanie magazynu następuje zmiana wynikająca z kończenia studiów przez kolejne osoby. Tym niemniej, magazyn ukazuje się na rynku już od 2005 roku!
Nazwa spotkania informacyjnego nawiązuje do popularnego wśród studentów i studentek IS UW motywu „Keep Calm And”. Przybycie na wydarzenie nie zobowiązuje do niczego. Trans liczy na udział w nim także studentów i studentek, którzy biorą udział w jej warsztatach dziennikarskich w Instytucie Socjologii. Praca w miesięczniku może być podstawą zaliczenia obowiązkowych praktyk zawodowych.

– A jeśli komuś i to mało, to mamy więcej! – zaprasza trans. – Jako koło naukowe możemy zaoferować także możliwość uczestniczenia w szkoleniach, konferencjach jak i współorganizowanie takowych. Jest więc wiele różnych sposobów na rozwijanie siebie.

Informację o działalności redakcji nowoprzyjęci na studia w Instytucie Socjologii UW mogli dowiedzieć się więcej podczas obozu zerowego we wrześniu, gdzie odbyła się prezentacja koła. Osoby, które zainteresowane są współpracą, ale nie będą w stanie przybyć na spotkanie organizacyjne, mogą skontaktować się z redakcją, pisząc na adres niusy@konto.pl.

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!