Warszawa, 24 października 2012 – Nowe badanie Queer UW startuje już w tym tygodniu. Organizacja zebrała już osoby chętne do włączenia się do projektu i lada moment zorganizuje pierwsze spotkanie, na którym podzielona zostanie praca.

Celem badania jest sprawdzenie obecności kobiet w wyborach i we władzach samorządu studenckiego na Uniwersytecie Warszawskim. Queer UW zamierza przeprowadzić unikatowe badanie, którego wyniki mogą okazać się dla wszystkich zaskakujące.

– Zupełnie nie wiemy czego się spodziewać – wyjaśnia trans. – Nigdy nikt nie diagnozował tego stanu, więc przed nami zupełnie nowe pole do eksploracji. Zresztą chyba już jakoś tak utarło się, że Queer UW bierze się właśnie za takie rzeczy: nowe, świeże i niezbadane jeszcze przez nikogo.

Do poniedziałku można było zgłaszać chęć udziału w projekcie – w ten sposób kształtował się zespół badawczy. W tym tygodniu wszystkie osoby, które załapały się w jego skład czeka spotkanie, na którym poznają się i założenia projektu. W ten sposób rozpocznie się też pierwsze szkolenie. Queer UW zależy, by podczas badania zachować wszelkie standardy dotyczące badań społecznych.
Cały projekt potrwa do końca listopada. W grudniu przygotowana zostanie e-publikacja, która podsumowywać będzie wyniki i przedstawiać rekomendacje opracowane przez badaczy i badaczki. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW.

– To będzie przygoda badawcza – cieszy się Jej Perfekcyjność. – Lubię takie właśnie zadania, gdy trzeba coś niemalże od podstaw zbudować, by pokazać nowe zjawisko lub spojrzeć na coś z zupełnie innej strony. Mam nadzieję, że inne osoby biorące udział w badaniu będą podzielać mój zapał.

Queer UW przygotowuje już kolejne projekty badawcze i społeczne. O wszystkich dowiedzieć się można na stronie www.queer.uw.edu.pl oraz na facebook.com/QueerUW.


Kobiety Samorządu UW

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!