Warszawa, 25 września 2012 – Kurs „Osobno i razem. Zrozumieć współczesną miłość, relacje i samotność„, który w ramach zajęć Uniwersytetu Otwartego UW przygotowała Jej Perfekcyjność, rusza dokładnie za tydzień. Są jeszcze miejsca na dwa inne zajęcia trans.

Nadal natomiast można próbować zapisać się na zajęcia „Jak queerować rzeczywistość? Queer studies dla początkujących” oraz „Płeć i gender. Interdyscyplinarne wprowadzenie do tematyki„. Zajęcia te ruszają nieco później, a Uniwersytet Otwarty UW podaje, że zostało na nich kilka ostatnich miejsc.

– Zapowiada się ciekawie – cieszy się Jej Perfekcyjność. – Każdy kurs, w jakim biorę udział, nawet jako prowadzący, uczy mnie czegoś nowego. Dlatego cieszę się, że już za tydzień startujemy z „Osobno i razem”! Mam nadzieję, że pozostałe dwa także wystartują na czas.

W opisie zajęć „Jak queerować rzeczywistość?” czytamy, że „celem kursu jest zapoznanie Słuchaczy i Słuchaczek z podstawowymi pojęciami i teoriami skupionymi wokół pojęcia queer studies oraz ich praktycznymi implikacjami. Kurs będzie także próbą znalezienia odpowiedzi na to jakie strategie uznać można za queerowe/queerujące rzeczywistość.” Zaś w opisie „Płeć i gender” widoczne są szczegółowe cele takie jak: „poznanie znaczenia pojęć gender i sex w poszczególnych dyscyplinach nauk społecznych, zrozumienie różnic w rozumieniu tych pojęć pomiędzy przedstawicielami i przedstawicielkami poszczególnych dziedzin i nabycie umiejętności odnajdywania uwikłania tych pojęć w tekstach uważanych za neutralne.”
W opisie kursu „Osobno i razem” widoczna jest informacja, że „w przypadku tego kursu, możliwe są już tylko zapisy na listę rezerwową.” Ekipa Uniwersytetu Otwartego UW informuje, że „gdy z uczestnictwa w kursie zrezygnuje osoba, która zapisała się na niego wcześniej lub osoba z listy „podstawowej” nie wniesie na czas opłaty za kurs – pierwszy, oczekujący na liście rezerwowej słuchacz, automatycznie zajmuje jej miejsce. Dodatkowo, w przypadku dużego zainteresowania kursem (długiej listy osób rezerwowych), UOUW może uruchomić nową grupę tego kursu – osoby z listy rezerwowej zostaną przeniesione automatycznie, jako pierwsi słuchacze nowej grupy.”

– To naprawdę koniec wakacji – mówi Jej Perfekcyjność. – Ale nie smuci mnie to, wręcz przeciwnie. Cieszę się, że mogę znów wrócić do normalnego trybu i zająć się tym, co lubię najbardziej.

Także dokładnie za tydzień ruszają zajęcia Jej Perfekcyjności w Instytucie Socjologii UW. Trans prowadzić będzie dla studentów tej jednostki kurs „Jak pisać, by cię czytano? Warsztaty dziennikarskie” na studiach I stopnia oraz kurs „Sex and Gender – Queer and Post-queer Narrations” na studiach II stopnia. Oba kursy mają także status zajęć ogólnouniwersyteckich.


Opis zajęć JP na stronach Uniwersytetu Otwartego UW

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!