Warszawa, 25 września 2012 – „Krajobraz przedwyborczy 2012: Spory o Obamę i nie tylko” to tytuł debaty, jaką w ramach Festiwalu Nauki moderować będzie jutro Jej Perfekcyjność. Gośćmi spotkania będą dr hab. B. Szklarski i dr S. Józefowicz, którzy wcielą się w przedstawicieli dwóch amerykańskich partii.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Debata, która startuje o 17:30 odbędzie się w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW przy al. Niepodległości 22. Trans zapowiada, że całość potrwa około 1,5 godziny i obiecuje, że będzie bardzo ciekawie.

– Uczestnicy wcielą się w przedstawicieli Republikanów i Demokratów i będą odpowiadać zgodnie z linią programową partii – wyjaśnia zasady Jej Perfekcyjność. – Będą mieli ograniczony czas na odpowiedź i będą musieli odnaleźć się w tematach, które narzucę jako prowadzący.

Spotkanie jest częścią cyklu wydarzeń pod tytułem „Wybory prezydenckie w USA 2012”, który jest częścią Festiwalu Nauki 2012. Po debacie ekspertów trans przewiduje możliwość zadawania pytań. Więcej informacji znaleźć można na stronie Festiwalu Nauki.
Inicjatywa organizacji Festiwali Nauki w Warszawie powstała we wrześniu 1996 roku w Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) UW. Dokumentem formalnie powołującym Festiwal było Porozumienie podpisane w grudniu tegoż roku przez Rektorów Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Od początku animatorami Festiwalu są Wydział Fizyki UW i Instytut Biochemii i Biofizyki PAN a od 2006 także Wydział Fizyki PW. Oficjalnym reprezentantem pozostaje Uniwersytet Warszawski. Obecnie na Festiwal składa się ponad pięćset różnorakich imprez (wykłady, pokazy, filmy, wystawy, wycieczki), organizowanych przez liczne placówki naukowe z całej stolicy.

– Cały Festiwal Nauki to bardzo ciekawe święto – wyznaje JP. – Cieszę się, że udało mi się w tym roku włączyć w jego obchody w ten chociaż sposób, bo planowałem to w sumie od dawna, ale zawsze brakowało motywacji, by ostatecznie się zdecydować. Teraz jestem i zamierzam kontynuować to w kolejnych latach.

Jej Perfekcyjność poprowadzi spotkanie w zastępstwie. Początkowo bowiem jej moderatorem miał być jej znajomy. Sprawy osobiste sprawiły jednak, że tego dnia nie będzie go w Polsce i poprosił JP o to, by ona odpowiadała za wydarzenie. Trans zgodziła się bez wahania.


Zapowiedź debaty na stronie Festiwalu Nauki

Mapa wskazująca miejsce wydarzenia

Wyświetl większą mapę

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!