Warszawa, 19 września 2012 – W nowym tekście „Urodziny Utopii. Czy zamknięte lokale dla gejów i lesbijek mają jeszcze rację bytu?” w portalu naTemat.pl, Jej Perfekcyjność tłumaczy, na czym polega specyfika klubów gejowskich oraz czym wyróżnia się klub Utopia.

Artykuł, który powstał przy okazji zbliżających się urodzin właściciela klubu, które świętowane będą już w tę sobotę. Trans, oczywiście, wybiera się z tej okazji na Kredytową 9. Wcześniej w jej mieszkaniu odbędzie się tematycznie związana impreza biforowa z tej okazji.

– Co roku jest to dla nas wielkie święto – cieszy się Jej Perfekcyjność. – Nie inaczej będzie i tym razem. Będziemy się świetnie bawić i liczę na to, że będzie to, tradycyjnie, niezapomniana na wiele lat noc. 

Portal naTemat.pl pisze o trans „Jej Perfekcyjność, blogerka i obok szefa klubu, Grzegorza Okrenta, chyba najbardziej rozpoznawalna osobowość lokalu” i przytacza jej słowa na temat charakterystyki klubów takich jak Utopia: „Specyfika klubów gejowskich polega nie na tym, że przychodzą do tych lokali homoseksualni mężczyźni. Takie miejsca obrosły legendą przez tworzoną liberalną otoczkę dopuszczalnego w nich zachowania oraz ich otwartość na dziwactwa i ekscentryczność. Kluby typu Utopia są miejscami, które z założenia nie przynoszą gigantycznych zysków, a dużą część ich utrzymania zapewniają sponsorzy.
W rozmowie z dziennikarzem serwisu trans zaznacza, że „w Polsce żaden klub po zamknięciu pierwszej Utopii nie miał tak silnej pozycji jak ona„. Jej Perfekcyjność przywołuje także swoje refleksje na temat clubbingu w Polsce i stwierdza: „zauważyłam, że teraz ludzie bawią się inaczej. Glamour i przepych już wyszły z mody, lepiej sprzedają się drinki z plastikowych kubków i siedzenie na trawie„. Mimo wszystko, JP podkreśla swoje przywiązanie do takiej właśnie, typowej dla Utopii, zabawy.

– Wiem, że jest nowe pokolenie, które albo nie było dopuszczane do zabawy w czasach dawnej Utopii albo było wówczas na nią za młode – tłumaczy. – Ja też musiałem zrozumieć, nauczyć się bawić przy muzyce house jakiś czas temu. Teraz chcę uczyć tego młodzież, bo wiem, że warto. Dlatego w sobotę wybieramy się tłumnie na urodziny właściciela klubu.

Jej Perfekcyjność wiele razy pisała już o Utopii. Poświęciła klubowi tekst-wspomnienie na innastrona.pl oraz na swoim blogu. Po otwarciu klubu pod nowym adresem także zastanawiała się nad jego przyszłością, zaś w swoim domu organizowała imprezę w rocznicę zamknięcia Utopii oraz w dniu jej ponownego otwarcia.


Tekst o Utopii w serwisie naTemat.pl

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!