Warszawa, 11 września 2012 – Nowy, kontrowersyjny tekst Jej Perfekcyjności opublikował dziś portal innastrona.pl. Trans w artykule „Walka o wielomiłość to nasz obowiązek” wzywa do walki o związki poliamoryczne.

Pretekstem do poruszenia tematu jest trwająca debata nad ustawą regulującą kwestie praw par jednopłciowych w Polsce oraz zarejestrowanie trzyosobowego związku partnerskiego przez brazylijską urzędniczkę w mieście Tupa.

– Zmiana trwa! – cieszy się trans. – Padają kolejne bastiony heteronormatywności. Czas najwyższy przygotować się na walkę o prawdziwą wolność. Taką, która stara się nikogo nie wykluczać, wszystkich obejmować swoim zasięgiem.

Jej Perfekcyjność zwraca uwagę w tekście na to, że środowiska LGBTQ mają szczególny obowiązek pamiętania o wielokrotnie wykluczonych, o tych, którzy są mniejszościami wśród mniejszości. Pisze więc: >>Argument „jeśli ktoś chce walczyć o związki poliamoryczne, to niech sam sobie walczy” jest dokładnie tym samym, co heteroseksualne osoby mogą powiedzieć osobom chcącym legalizacji związków jednopłciowych – „sami/same sobie o to walczcie”.<<
To nie pierwszy tekst Jej Perfekcyjności zajmujący się tematyką związków wieloosobowych. Trans wielokrotnie zwracała już uwagę na środowisko poliamorystów, które jest w Polsce niedostrzegalne. Wiele razy już także nawoływała do zajęcia się tematem i otwarcia debaty na ten temat. Dotychczas spotykała się z niepochlebnymi komentarzami. Do nich także odnosi się w nowym tekście.

– Osobiście nie jestem, nie byłem i nie zamierzam na razie być w jakimkolwiek związku, także wieloosobowym – zapewnia trans. – Niemniej, nie oznacza to, że nie zależy mi na tych, którzy chcą w takich związkach być. Zależy mi na wolności i różnorodności jako abstrakcyjnych pojęciach, nie odnoszących się koniecznie do mnie.

Jej Perfekcyjność współpracuje z portalem innastrona.pl już od pewnego czasu. Właśnie na tej stronie recenzowała książkę „Puszczalscy z zasadami” Dossie Easton i Janet W. Hardy, która analizuje zjawisko związków wieloosobowych. Tematyka ta pojawi się także m.in. na jej zajęciach „Osobno i razem” prowadzonych na Uniwersytecie Otwartym UW.


Nowy tekst Jej Perfekcyjności na innastrona.pl

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!