Warszawa, 11 sierpnia 2012 – Tegoroczny Wicemister Gay World Lance Weyer jest świadomym swoich atutów młodym politykiem. Dla portalu innastrona.pl rozmawia z nim Jej Perfekcyjność.

Nowy wywiad ukazał się na stronach portalu wczoraj. Lance Wayer, którego JP poznała osobiście podczas pobytu w Amsterdamie, opowiada o tym jak to jest być gejem w RPA i czy da się połączyć działalność z byciem politykiem.

– Lance jest ciekawą osobą i cieszę się, że udało mi się namówić go do rozmowy – mówi Jej Perfekcyjność. – Dobrze się dogadywaliśmy i znaleźliśmy wiele podobieństw między sytuacją osób LGBT w Polsce jak i w RPA.

Istotną różnicą są na pewno kwestie rasowe. Trans w rozmowie pyta o to, czy rzeczywiście bycie czarnym/białym jest nadal tak istotną kwestią w Południowej Afryce. Lance wyjaśnia także jak wygląda to w środowiskach LGBT.
Lance jest także Misterem Gay South Africa 2011 i Wicemisterem Gay World 2012. Jej Perfekcyjność pyta go o to, czy trudno było wystartować w konkursie oraz jak na wieść o tym reagowali jego koledzy i koleżanki z partii. Weyer szczerze odpowiada – szukając w dobrej zabawie, jaka wiąże się z konkursem – także realizacji pewnej misji, jaką widzi w społeczeństwie RPA.

– Lance chce być wzorem do naśladowania, kimś komu się udało i kto daje nadzieję, że i innym może się udać – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – To ciekawa mieszanka postawy altruistycznej i nieco narcystycznej. Ale wydaje się, że jednak inaczej się nie da.

Rozmowa ukazała się w przededniu pierwszej parady osób LGBT jaka odbywa się w mieście, w którym mieszka Lance – East London. Przemarsz ulicami tego miasta ma miejsce właśnie dzisiaj.


Wywiad z Lancem Weyerem na innastrona.pl

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!