Warszawa, 12 lipca 2012 – Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na zajęciach, które dla studentów Instytutu Socjologii UW prowadzić będzie od października trans. Wkrórtce ruszy też rejestracja dla osób także spoza UW.

Na studentów Instytutu Socjologii UW czeka po 15 miejsc na obu zajęciach prowadzonych przez Jej Perfekcyjność – zarówno „Sex and Gender – Queer and Post-queer Narrations” oraz „Jak pisać, by Cię czytano. Warsztaty dziennikarskie”. Rejestracja potrwa jeszcze 10 dni.

– Podczas rejestracji otwartej dla wszystkich studentów UW udało się zapełnić wolne dla nich miejsca bardzo szybko –  komentuje trans. – Tam jednak obowiązuje rejestracja „kto pierwszy, ten lepszy”. Studenci IS UW nie muszą się śpieszyć, bo tutaj zasada ta nie obowiązuje.

Zajęcia, by wystartować, muszą mieć co najmniej 8 zarejestrowanych uczestników z IS UW. W przeciwnym wypadku instytutowi nie opłaca się uruchamianie kursu. Przez najbliższe 10 dni okaże się więc, czy termin zajęć i ich tematyka odpowiadają studentom IS UW i czy wybiorą je podczas rejestracji. Jedne z zajęć dedykowane są dla studentów I stopnia, drugie zaś – dla II stopnia. Kursy „Sex and Gender – Queer and Post-queer Narrations” oraz „Jak pisać, by Cię czytano. Warsztaty dziennikarskie” będą odbywać się w pierwszym semestrze przyszłego roku akademickiego. Pierwsze z nich to konwersatorium prowadzone w języku angielskim, zaś drugie mają charakter warsztatów. JP prowadziła podobne warsztaty przez ostatnie 3 lata.
W sierpniu rusza rejestracja na zajęcia Uniwersytetu Otwartego UW. Trans zaoferować ma trzy autorskie kursy, na które zapisać się może każda osoba mówiąca po polsku i mająca co najmniej 16 lat. Uniwersytet Otwarty UW to jednostka uczelni powołana specjalnie w celu realizacji misji kształcenia ustawicznego. Zajęcia w niej są otwarte dla wszystkich chętnych.

– Cieszę się, że udało mi się zaoferować aż trzy kursy – mówi Jej Perfekcyjność. – Rada Uniwersytetu Otwartego UW dość dokładnie zapoznaje się z treścią kursu, który jest zgłaszany jako propozycja. Cieszę się, że w końcu udało mi się zgłosić zajęcia dotyczące teorii queer.

Rejestracja ruszyć ma na początku sierpnia zaś same zajęcia od października. JP poprowadzi kursy „Osobno i razem. Zrozumieć współczesną miłość, relacje i samotność”, „Płeć i gender. Interdyscyplinarne wprowadzenie” i „Queerując rzeczywistość”.


Opis zajęć Jej Perfekcyjności w systemie USOS UW

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!