Warszawa, 10 lipca 2012 – To już w zasadzie pewne: Jej Perfekcyjność weźmie udział w specjalnym programie dla (foto)bloggerów z całej Europy, który przygotowuje rząd Holandii. W dniach 1-4 sierpnia trans odwiedzi Amsterdam.

Trans reprezentować będzie polskę na specjalnej konferencji-warsztatach dla (foto)bloggerów z całej Europy, zajmujących się tematyką LGBT. Zaproszenie przekazała JP Ambasada Holandii. To właśnie pracownicy Ambasady koordynują technicznie współpracę z rządem Holandii.

– To dla mnie olbrzymi zaszczyt i wyróżnienie – cieszy się trans. – Nie wiem jak dotarła do mnie Ambasada, bo nigdy z nimi nie współpracowałem. Ale napisali, że wiedzą sporo na temat mojej działalności i dlatego wychodzą z taką propozycją. To bardzo sympatyczne.

Wśród tematów, jakie mają pojawić się w trakcie spotkań są m.in. holenderska polityka wobec spraw osób LGBT i jej międzynarodowe znaczenie, przeciwdziałanie dyskryminacji i przestępstwom nienawiści, kwestie religijne wobec osób LGBT, istnienie tzw. Gay Straight Alliances w szkołach oraz inicjatywy budujące świadomość istnienia spraw osób LGBT. Atrakcją wyjazdu ma być także udział w Amsterdam Gay Pride 2012, czyli odpowiednikowi warszawskiej Parady Równości w stolicy Holandii.
Całkowity koszt udziału i transportu gości z Europy pokrywa strona holenderska. W projekt zaangażowane są w różnym stopniu NL Agency, ministerstwo ds. ekonomicznych, agrukultury i innowacji oraz ministerstwo spraw zagranicznych Holandii. Rząd holenderski już zarezerwwał dla JP pokój w Amsterdam American Hotel – Hampshire Eden.

– Co prawda wyjazd ten wymaga ode mnie ekspresowego wyrobienia zagubionego dowodu osobistego, ale cieszę się, że mogę tam wyjechać – powiedziała trans. – Wszystko na pewno uda się doskonale. Mam też nadzieję na miejscu spotkać się ze znajomymi z Polski, którzy mieszkają teraz w Rotterdamie, w szczególności zaś z Kacprem.

Trans odwiedzała już Amsterdam – z wizytą towarzyską udała się tam w lutym 2011. JP wspomina tę wizytę bardzo dobrze. Mimo zmęczenia, jakie wiązało się z napiętym programem oraz niedopisującym stanem zdrowia, zaliczyła go do udanych.

Informacja o wylocie JP do Holandii w lutym 2011
Relacja z wyjazdu na fotoblogu JP
Opis wyjazdu na blogu JP


Zaproszenie od władz holenderskich (kliknij, aby powiększyć)

/PAP/ 

Wypowiedz się! Skomentuj!