Warszawa, 27 lipca 2012 – Już dziś duzyformat.blog.pl w nowej odsłonie. Właściciele serwisu blog.pl wymusili na wszystkich użytkownikach przejście na nowy system.

Trans ostrzegała o tym od wczoraj. Do 15 sierpnia wszystkie blogi w serwisie blog.pl, należącym do Onet.pl muszą przejść na nowy silnik – oparty na WordPress. Trans nie jest zadowolona z tej decyzji.

– Nie mam nic do WordPressa, czasem go stosuję na różnych stronach – tłumaczy JP. – Ale wersja, jaką proponuje blog.pl jest bardzo okrojona i nie pozwala m.in. na stosowanie własnych szablonów. Będzie więc mniej wolności niż dotychczas.

Wczoraj na „swoim blo” trans napisała: „Serwis blog.pl już kilka lat temu przeszedł na własność Onet.pl. Od tej pory cały czas coś kombinują, aż wymyślili ostatecznie, że zmienią go całkiem. Koniec z własnymi szablonami (…), koniec swobody HTML-owej. Najpierw to miało być fakultatywne, teraz okazało się przymusowe„. Ponieważ w ostnim dniu migracji Jej Perfekcyjność będzie poza Warszawą, postanowiła dokonać jej wcześniej – by poradzić sobie z ewentualnymi problemami, jakie pojawią się w jej wyniku.
Trans od zawsze dumna była ze swoich szablonów – przygotowywał je dla niej młody grafik z Łodzi. Od wielu lat stanowiły znak rozpoznawalny duzyformat.blog.pl. Teraz wygląd będzie musiał odpowiadać jednemu z szablonów, które dostarcza blog.pl/Onet.pl. Choć blog Jej Perfekcyjności nie zawierał wielu elementów poza-tekstowych, to teraz ich umieszczanie będzie jeszcze trudniejsze. Serwis ogranicza w ogóle możliwość stosowania języka HTML.

– Nie wiem czy mi się to spodoba wszystko… – zamyśla się JP. – Jeśli będzie bardzo „niewygodnie”, to mam z tyłu głowy plan awaryjny. Mam jednak nadzieję, że nie muszę go stosować. Póki co, na pewno przez jakiś czas będę testować blog.pl w nowej wersji.

W związku z migracją mogą się dziś pojawić problemy z dostępem do bloga Jej Perfekcyjności. Trans przeprasza za ewentualne utrudnienia, które mogą występować jeszcze przez kilka najbliższych dni.

AKTUALIZACJA

Nowy wygląd duzyformat.blog.pl jest już aktywny! Możecie go zobaczyć i ocenić. Trans czeka na Wasze komentarze i uwagi!


Tak wygląda aktualnie blog Jej Perfekcyjności duzyformat.blog.pl


UPDATE! Nowy wygląd blo Jej Perfekcyjności

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!