Warszawa, 4 czerwca 2012 – Dwa kursy dla studentów UW i kolejne dla wszystkich zainteresowanych w ramach Uniwersytetu Otwartego UW. Od października znów można uczyć się u Jej Perfekcyjności.

Trans poprowadzi warsztaty dziennikarskie „Jak pisać, by Cię czytano” dla studiów I stopnia oraz konwesratorium „Sex and Gender – Queer and Post-queer Narrations” dla studiów II stopnia w Instytucie Socjologii UW. Zajęcia mają status ogólnouniwersytecki.

– Oznacza to, że w ramach każdej grupy istnieje niewielki limit miejsc dla studentów z całego UW – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Z miejsc tych skorzystać można w ramach tzw. rejestracji żetonowej. Nie znam dokładnie terminów, gdy rusza, ale na pewno ma to miejsce w czerwcu.

„Jak pisać, by Cię czytano” to skrócony kurs dziennikarski. Takie kursy trans prowadzi od lat w ramach działalności Koła Naukowego Praktyczna Szkoła Dziennikarstwa. Pozwalają zapoznać się z podstawowymi gatunkami dziennikarskimi oraz zasadami, jakie żądzą redagowaniem tekstu. Mają charakter praktyczny – ich efektem będą publikacjie w miesięczniku studentów IS UW. Celem kursu „Sex and Gender – Queer and Post-queer Narrations” jest znalezienie podobieńswt i różnic pomiędzy współczesnymi teoriami płci i gender w dyskursie queerowym i postqueerowym. Zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.
Trans poprowadzi też zajęcia w ramach Uniwesytetu Otwartego UW – otwarte dla każdej osoby, która ukończyła 16 rok życia. Na razie jednak jeszcze nie wiadomo jakie dokładnie będą to kursy, bowiem Rada UO UW wciąż jeszcze nie ogłosiła oficjalnej listy. Trans zaznacza, że będzie chciała ponownie zaoferować kurs „Osobno i razem. Zrozumieć współczesną miłość, relacje i samotność”, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

– O ile zajęcia w IS UW są już oficjalnie ogłoszone, o tyle Uniwersytet Otwarty UW swoją rejestrację otworzy dopiero pod koniec wakacji – wyjaśnia JP. – Dlatego dopiero wówczas będziemy mieć pewność, które kursy udało się czasowo pomieścić a które nie. Mam jednak nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.

Rejestracja żetonowa na zajęcia Jej Perfekcyjności w USOS UW będzie dostępna od 19 czerwca od godziny 21:00. 

Linki do rejestracji żetonowej USOS UW:
– „Sex and Gender – Queer and Post-queer Narrations„
– „Jak pisać, by Cię czytano„


Strona przedmiotu JP w USOS UW

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!