Warszawa, 27 czerwca 2012 – Nowy tekst Jej Perfekcyjności dla innastrona.pl! Trans pisze: „Matematycznie na to patrząc: prawdopodobieństwo tego, że w dyskusji internetowej ktoś nazwie kogoś faszystą dąży do 1.”

Nowy artykuł jest kontynuacją wątku, jaki z Jej Perfekcyjnością rozpoczął dziennikarz Onet.pl w wywiadzie Kiedyś napisałem na Pudelku „pierwszy”. O nienawiści w internecie i na portalach internetowych trans pisze spokojnie i rzeczowo.

– To temat, z którym już się obyłem – wyjaśnia. – Nie ruszają mnie hejterzy i prawda jest taka, że już nie czytam komentarzy czy tekstów na mój temat. Nie sądzę bowiem, by miało wyniknąć coś dobrego dla mnie. Szkoda mi na to czasu.

JP pisze m.in.: „Hejty w Sieci mają jeszcze jedną przewagę, która łączy je z bronią dalekiego zasięgu. Tak jak trudniej jest zabić kogoś w walce twarzą w twarz a łatwiej rakietą dalekiego zasięgu, tak łatwiej wrzucić „na fejsa” obraźliwy komentarz niż powiedzieć to komuś prosto w twarz. Odległość od osoby, którą tak czy inaczej ranimy daje nam dystans, który buduje poczucie bezpieczeństwa.
W swoim tekście trans skupia się na portalach LGBT i im poświęca więcej uwagi. Zastanawia się także nad nienawiścią skierowaną w stronę rozpoznawalnych twarzy środowisk LGBT, które spotykają się z nieprzyjemnymi komentarzami ze strony osób nieheteronormatywnych. Odwołuje się do badań i publikacji naukowych, szukając choć kilku przyczyn.

– Dla innastrona.pl temat jest interesujący, bo dotyczy niejako ich samych – komentuje JP. – Cieszę się, że poproszono mnie o komentarz w tym temacie. Wydaje mi się, że mam do zjawiska dość chłodny już dziś stosunek.

Swój tekst kończy: „Innastrona.pl zapytała mnie jeszcze, jak sobie radzę z hejterami. Nie radzę sobie, nie czuję takiej potrzeby. Po prostu uczestniczę w wymianie komentarzy tylko wówczas, gdy dyskusja trzyma jakiś poziom. Gdy zaczyna się hejtowanie i obrażanie, wyłączam się i nie czytam dalej. Najzwyczajniej szkoda mi mojego czasu. Wiem, że to często nakręca hejterów, bo mogą powiedzieć, że dany autor/dana autorka boi się odpowiedzieć na ich komentarz albo nie wie co odpowiedzieć w świetle argumentów przytoczonych przez obrażającego/obrażającą. Ale nieuzasadniona mania wielkości hejterów nie jest już moim zmartwieniem.

Cały tekst przeczytać można tutaj.


Zapowiedź tekstu na stronie głównej portalu


Nowy artykuł JP na innastrona.pl

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!