Warszawa, 21 czerwca 2012 – Studenci muszą wcześnie planować nadchodzący rok akademicki. W rejestracji ogólnouniwersyteckiej nie ma już miejsc na zajęcia Jej Perfekcyjności.

Trans w semestrze zimowym roku akademickiego 2012/2013 poprowadzić ma dwa fakultatywne konwersatoria. Rejestracja ogólnouniwersytecka dopuściła do zapisania się na nie tylko 5 osobom. Pozostałe miejsca przeznaczone są dla studentów Instytutu Socjologii UW.

– Tak jest zawsze. Skoro są to zajęcia oferowane przez IS UW, to najwięcej miejsc przypada studentom tej właśnie jednostki – wyjaśnia JP. – Rejestracja dla osób spoza Instytutu Socjologii UW prowadzona jest osobno i miejsca na niej już się wyczerpały.

Kursy „Sex and Gender – Queer and Post-queer Narrations” oraz „Jak pisać, by Cię czytano. Warsztaty dziennikarskie” będą odbywać się w pierwszym semestrze przyszłego roku akademickiego. Dla studentów w ramach rejestracji ogólnouniwersyteckiej przewidziano po 5 miejsc, zaś w rejestracji w ramach Instytutu Socjologii UW po 15. Trans liczy na to, że zajęcia ruszą bez większych problemów. Aby tak się stało, na każde z zajęć zarejestrować musi się co najmniej 8 osób z IS UW. Czy limit ten został osiągnięty okaże się dopiero za miesiąc, gdy kończy się pierwsza tura rejestracji dla studentów socjologii.
„Jak pisać, by Cię czytano” to skrócony kurs dziennikarski. Takie kursy trans prowadzi od lat w ramach działalności Koła Naukowego Praktyczna Szkoła Dziennikarstwa. Pozwalają zapoznać się z podstawowymi gatunkami dziennikarskimi oraz zasadami, jakie żądzą redagowaniem tekstu. Mają charakter praktyczny – ich efektem będą publikacjie w miesięczniku studentów IS UW. Celem kursu „Sex and Gender – Queer and Post-queer Narrations” jest znalezienie podobieńswt i różnic pomiędzy współczesnymi teoriami płci i gender w dyskursie queerowym i postqueerowym. Zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.

– Cieszę się, że tak szybko zapełniły się miejsca na zajęciach – komentuje trans. – Jeśli podobnie będzie w Instytucie Socjologii UW, to bez problemu ruszymy 1 października z zajęciami. A dla osób, które nie studiują, bądź studiują ale się nie zapisały, pozostają jeszcze moje kursy na Uniwersytecie Otwartym UW.

Trans poprowadzi też zajęcia w ramach Uniwesytetu Otwartego UW – otwarte dla każdej osoby, która ukończyła 16 rok życia. Najprawdopodobniej UO UW zaproponuje aż trzy kursy Jej Perfekcyjności. Rejestracja na nie ruszy w sierpniu i wówczas wiadomo będzie, które zajęcia są oferowane słuchaczom Uniwersytetu Otwartego UW.


Strona przedmiotu JP w USOS UW

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!