Warszawa, 20 maja 2012 – „Znam ten kontrargument. Nie pójdę na Paradę, bo tam są przegięte cioty, które nie pomagają nam w walce o tolerancję. Tylko szkodzą środowisku” – pisze Jej Perfekcyjność w nowym tekście dla portalu homoseksualizm.org.pl.

„Parada musi być świętem przegiętych ciot” to tytuł nowego tekstu, jaki pojawił się w portalu. Trans, w związku ze zbliżającą się Paradą Równości, zwraca uwagę na wewnętrzne problemy środowisk LGBT z akceptowaniem inności.

– Skoro chcemy otwierać głowy innym ludziom, musimy zająć się w pierwszej kolejności sobą – komentuje JP. – Parada Równości jest pięknym dniem, wspaniałym świętem, które jest dla nas okazją do tego, by się dobrze bawić, ale i by wzajemnie uczyć się szacunku dla różnorodności.

W teście JP analizuje kolejne części zdania-klucza „Nie pójdę na Paradę, bo tam są przegięte cioty, które nie pomagają nam w walce o tolerancję, tylko szkodzą środowisku„. Zwraca uwagę na pułapki i problemy, jakie i kryją się w takim sformułowaniu i próbuje pokazać absurd takiego podejścia. Zauważa, że „To tak, jakby zebrać ludzi z niebieskimi oczami i oczekiwać, że będą do siebie pod innymi względami podobne. Nie będą. Tak samo my nie jesteśmy.”
Zauważa też, że krytykowanie Parady Równości jako wydarzenia „szkodzącego środowisku” rodzi pytanie o to, co takiego – nie szkodzącego środowiskom LGBT – zrobiły osoby, które tego typu oskarżenia kierują w stronę przemarszu. Zdaniem trans, Parad Równości jest tylko jednym, kulminacyjnym wydarzeniem, które dorocznie podsumowuje symbolicznie organizowane kampanie, akcje, konferencje i działania podejmowane w całej Polsce przez różne organizacje.

– Nie rodzimy się rozmiłowani w różnorodności, to jest coś, czego musimy się uczyć – zwraca uwagę Jej Perfekcyjność. – Wychowanie i socjalizacja powodują, że jest nam trudno być otwartym, akceptującym, inkluzywnym. Ale jeśli chcemy, by inni byli tacy wobec nas, nie możemy okazywać braku poszanowania dla pozostałych osób.

Tegoroczna Parada Równości ruszy 2 czerwca o godzinie 15:00 spod Sejmu RP. Jej finałem będzie Miasteczko Równości na pl. Teatralnym, które rozpocznie się bezpośrednio po przemarszu i potrwa do wieczora. Podczas tegorocznej Parady Równości Jej Perfekcyjność znów przygotuje performance „Whatever”.

Cały tekst przeczytać można tutaj.


Tekst JP na stronie homoseksualizm.org.pl

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!