Warszawa, 30 maja 2012 – Robert Biedroń (Ruch Palikota), Agata Chaber (Prezeska KPH) i Krystian Legierski (Rada Warszawy) będą gośćmi kolejnej debaty podczas Tygodnia Równości. Jutrzejsze spotkanie w Ratuszu Ursynowa moderować będzie Jej Perfekcyjność.

Spotkanie będzie kolejnym z cyklu, który rozpoczął się w sobotę od powieszenia tęczowej flagi na maszcie przed Urzędem Dzielnicy Ursynów. Dziś flagi już nie ma, ale po debacie i pokazie filmowym cały budynek Urzędu Dzielnicy Ursynów świecić się będzie na tęczowo!

– Ciekawi goście zapowiadają, że i debata będzie ciekawa – cieszy się trans. – Naprawdę się cieszę, że Tydzień Równości obejmuje także tematy ważne dla osób LGBT. Jutrzejsza debata jest przykładem tego, że można także na forum publicznym porsuzać tematy ważne dla mniejszości.

Spotkanie rozpocznie się o gdzinie 18:30 na terenie Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61, 10 m od stacji metra Imielin). Wstęp na nie jest wolny. Organizatorzy zapraszają – atmosfera podczas spotkań jest bardzo kameralna i daje możliwość niemal osobistego porozmawiania z panelist(k)ami.
W opisie wydarzenia czytamy: „Środowiska LGBT są uważane za otwarte z definicji. Za takie, które akceptują i włączają innych w swoim ruchu bez problemu. Okazuje się jednak, że także i osoby homo-, biseksualne i transpłciowe mogą być wykluczające. Najczęściej spotykanymi zjawiskami w tej kwestii są wewnętrzna homofobia, transofobia i bifobia, czyli niechęć do osób homoseksualnych, transpłciowych i biseksualnych.

– Za Tydzień Równości odpowiada Queer UW – wyjaśnia JP. – Cieszę się, że dane jest nam współorganizować tak wyjątkowe i ważne wydarzenie. Działania lokalne są dla nas zawsze najważniejszymi.

Po debacie przewidziano pokaz filmu „Kinsey”. Alfred Kinsey wyjawił najpikantniejsze sekrety Ameryki i rozpętał istną rewolucję seksualną, ale sam został niemal zupełnie zapomniany. Obecnie doczekał się swojej filmowej biografii – jego historię w filmie „Kinsey” pokazał Bill Condon, a w rolę ekscentrycznego naukowca wcielił się Liam Neeson. 


Plakat reklamujący Tydzień Równości

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!