Warszawa, 8 maja 2012 – Pojutrze trans wystąpi podczas dwóch spotkań w ramach Dnia Socjologii. Doroczne święto studentów socjologii z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie zapowiada się ciekawie.

Tegoroczne święto socjologii w warszawskiej uczelni odbędzie się za dwa dni – 10 maja. Wśród przewidzianych atrakcji znaleźć można wręczenie Socjo-Oskarów, prezentację prac dyplomowych studentów APS oraz debatę i pokaz filmu.

– Cieszę się na to zaproszenie – powiedziała Jej Perfekcyjność. – Znam kilka osób, które studiowało lub studiuje socjologię na APS, ale nigdy nie było mi dane się tam pojawić. Dzień Socjologii to doskonała okazja, żeby to zmienić.

Jej Perfekcyjność pojawi się na panelu dyskusyjnym „Kim się rodzimy? W poszukiwaniu własnej tożsamości”. Poza nią w dyskusji udział wezmą dr hab. Danuta Duch-Krzystoszek, dr Adam Buczkowski i Paweł Mackiewicz. Panel rozpoczyna się o 15:30 i potrwa nieco ponad godzinę. Organizatorzy zapowiadają to spotkanie: „Studenci będą mieli doskonałą okazję spotkania się z wybitnymi sylwetkami naukowymi, których publikację nie raz mieli okazję czytać. Owa dyskusja może okazać się ciekawym doświadczeniem zarówno dla nas – studentów jak i zaproszonych przez nas gości.”
O godzinie 17:00 rozpocząć się ma pokaz filmu Almodovara „Skóra, w której żyję”. Przedmowę do niej wygłosić ma właśnie Jej Perfekcyjność. Trans zajmowała się tym filmem już kilka razy – m.in. w recenzji dla innastrona.pl oraz czasopisma „Kultura Liberalna„.

– Temat tegorocznego Dnia Socjologii w Akademii Pedagogiki Specjalnej wydaje się ciekawy – komentuje JP. – Wpasowuje się także w moje zainteresowania badawcze i naukowe. Mam nadzieję, że mój udział w wydarzeniach Dnia będzie owocny nie tylko dla widzów ale i dla mnie.

Wszystkie atrakcjie Dnia Socjologii odbędą się w Sala Senatu (budynek C). Wstęp na nie jest wolny.


Plakat Dnia Socjologii 2012 w APS

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!