Warszawa, 19 kwietnia 2012 – „Kiedyś sam napisałem na Pudelek.pl komentarz o treści >pierwszy<, żeby zobaczyć, na czym to polega” – wyznaje w rozmowie z Onet.pl Jej Perfekcyjność. Wywiad ukazał się dziś.

Rozmowa dotyczy komentowania w internecie. Jej Perfekcyjność opowiada, z punktu widzenia socjologa, ale i użytkownika internetu, czy i dlaczego komentarze w sieci stoją na tak niskim poziomie.

„To element szerszego zjawiska polegającego na radykalizacji różnicy w komunikacji między światem offline a online. Wielu z nas myśli, że wszystko co dzieje się w internecie, da się łatwo oddzielić od rzeczywistości. Wciąż niesłusznie pokutuje przekonanie o poczuciu anonimowości i bezkarności w sieci” – mówi w rozmowie JP.

W rozmowie Jej Perfekcyjność przyznaje się do rzadkiego udzielania się na forach, ale i d dużego dystansu do pozytywnych komentarzy pod jej twórczością on-line. Zwraca uwagę, że intencje komentujących pozytywnie także są różne. Kilkakrotnie odwołuje się do przykładu facebookowego profilu Magdy Gessler.

– W swojej pracy doktorskiej zajmuję się internetem – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Piszę go przecież o seks-czatach. Komentarze on-line są co prawda zupełnie inną kwestią, ale mają pewne cechy wspólne. Chociażby poczucie anonimowości i pewnej „bezkarności”.

Odnosząc się do samego portalu Onet.pl trans mówi: „Wydaje mi się, że fora pod tekstami na dużych portalach służą głównie obrażaniu autora. Ciekaw jestem, jak będą wyglądać komentarze pod tą rozmową i czy bardziej dostanie się Tobie czy mnie…” Pod rozmową nie pojawił się jeszcze żaden komentarz.


Nowy wywiad z JP na portalu Onet.pl – całość dostępna tutaj.

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!