Warszawa, 2 kwietnia 2012 – „Niech Twoje doświadczenie się liczy!” – Jej Perfekcyjność zachęca do udziału w największym w historii Europejskim Badaniu LGBT.

Dziś ruszyło Europejskie Badanie LGBT. Jego celem jest zebranie doświadczeń lesbijek, gejów, osób biseksualnych lub trans, które mają powyżej 18 lat i żyją w Unii Europejskiej lub Chorwacji. Badanie jest prowadzone jest przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA).

– O badaniu wiem od jakiegoś czasu, bo Queer UW zostało poproszone o pomoc w jego promocji – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Niemniej, dziś wypełniłem ankietę on-line. Zajęło mi to kilkanaście minut. Badanie oceniam jako naprawdę nieźle przygotowane.

JP podkreśla, że często sformułowania i pytania stosowane w ankietach tego typu „nieświadomie wykluczają pewne osoby trans”. W przypadku Europejskiego Badania LGBT jest inaczej. Sondaż jest przygotowany w sposób, który umożliwia w nim udział wszystkim zainteresowanym osobom LGBT.
Badanie jest całkowicie anonimowe i dostępne online do końca czerwca 2012 na stronie lgbtsurvey.eu. Ankietę można wypełnić po polsku lub w jakimkolwiek innym języku UE. Autorzy badania zachęcają do udziału w nim hasłem „Niech Twoje doświadczenie się liczy!”, chcąc w ten sposób pokazać, że każda indywidualna odpowiedź jest ważna.

– Jako socjolog wiem, że naprawdę tak jest – wyjaśnia trans. – Dlatego zachęcam Was do wzięcia udziału w badaniu. Co prawda w ten sposób poświęcamy kilkanaście minut swojego życia, ale Agencja Praw Podstawowych UE to organ, którego oddziaływanie może być odczuwalne w naszym życiu już niedługo.

Im większa liczba uczestników, tym większa wiarygodność wyników – organizatorzy liczą na kilkadziesiąt tysięcy osób LGBT w Europie, w pierwszym tego typu badaniu.


Tak wygląda strona startowa badania lgbtsurvey.eu

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!