Zachodniopomorskie, 5 kwietnia 2012 – Wielkanoc i dni wolne są pretekstem do wyjazdu z Warszawy. Jej Perfekcyjność dziś rozpocznie kilkudniowy pobyt w rodzinnej miejscowości na Pomorzu Zachodnim.

Tradycyjny wielkanocny pobyt z rodziną będzie w tym roku dość krótki. Trans podkreśla, że wynika to przede wszystkim z jej zobowiązań naukowych.

– Mam teraz kluczowy naukowo dla mnie czas i muszę się skupić właśnie na tym – wyjaśnia. – Choć prawda jest taka, że podczas świąt też nie przestanę o tym myśleć i będę cały czas się zastanawiać jak rozwiązać pewne problemy.

Wyjazd, który rozpoczyna się dziś potrwa niecały tydzień. W środę 12 kwietnia Jej Perfekcyjność będzie już z powrotem w Warszawie. W tym czasie spotka się z rodziną i znajomymi. Trans podkreśliła, że potrzebuje odpoczynku z powodu zaangażowania naukowego i społecznego. Dlatego będzie starać się „nie pracować za dużo” podczas pobytu w domu.
JP podróżować będzie, tradycyjnie, pociągiem. Wyjazd zaplanowany jest dziś na godzinę 17:00. W przyszłym tygodniu trans wyruszy ze Szczecina około 6 rano. W środę wieczorem bowiem poprowadzi cotygodniowe warsztaty dziennikarskie. Ma też zaplanowany na ten dzień dyżur naukowy w Instytucie Socjologii UW.

– Muszę potem szybko wrócić do życia, do normalności – stwierdza trans. – Święta zawsze mnie strasznie rozleniwiają. Mam nadzieję, że tym razem nie odczuję tego jakoś drastycznie.

JP w tym roku akademickim podróżuje wyjątkowo mało. Od października podkreśla bowiem, że przynajmniej do końca września 2012 chce ograniczyć opuszczanie Warszawy. Stąd też ograniczyła nie tylko wyjazdy do domu rodzinnego, ale i na konferencje naukowe.


Pociąg PKP InterCity

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!