Warszawa, 23 kwietnia 2012 – Po ponadpięćdziesięciodniowej przerwie duzyformat.blog.pl został wnowiony. W sobotę trans zapowiedziała to we wpisie „Nowe otwarcie„, dziś zaś publikuje nowy wpis „Nie ma Utopii, będzie Utopia„.

Blog Jej Perfekcyjności – duzyformat.blog.pl – zwany przez nią samą pieszcztliwie po prostu „blo” będzie w tym roku obchodzić swoje dziewiąte urodziny. Wiele osób obawiało się, że trans odpuściła go sobie zupełnie.

– Gdy zakładałem blo, świat wyglądał inaczej – wyjaśnia trans. – Nie było facebooka, nie było telefonów z aparatami fotograficznymi… Te innowacje zmieniły nie tylko świat, ale i to, jak ja korzystam z internetu.

Jej Perfekcyjność dodaje, że od czasu uruchomienia bloxa (6 lat temu) i fotobloga (5 lat temu) także funkcja bloga uległa zmianie. Bieżące wydarzenia, które dawniej opisywała „na blo”, teraz trafiają raczej na fotobloga. Blog ma służyć raczej pogłębionej refleksji, analizie. 
Co ciekawe, blog am dla trans także znaczenie… terapeutyczne. We wpisie „Nowe otwarcie” czytamy: „Potrzebuję blo, by kontenerować, by ogarniać, by pisać. Potrzebuję go. Na tyle, że ostatnio nie kontenerowałam od dawna nic i… znów mam sny. Po raz pierwszy od jakiś 9 czy 10 lat: mam znów sny. Psychika musi sobie inaczej radzić z tym wszystkim i dlatego wróciły.

– To prawda, dzięki blo nie mam snów – dodaje JP. – Wszystko, co normalnie przetrawione musi być w głowie człowieka, konteneruję na duzyformat.blog.pl i dzięki temu nie muszę mieć snów. Albo inaczej: nie muszę ich pamiętać po przebudzeniu.

Dzisiejsza blotka poświęcona jest klubwi Utopia, którego otwarcie planowane jest na nadchodzący miesiąc. Trans zastanawia się w niej m.in. nad sytuacją clubbingu w Warszawie. Trans zachęca także przy okazji do klikania w bannery na jej blogu.


Tak wygląda blog Jej Perfekcyjności

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!