Warszawa, 14 lutego 2012 – Ukazała się kolejna książka z pracą Jej Perfekcyjności. „Dewiant wkracza na uczelnię”, bo taki tytuł nosi, znalazła się w książce „Polska socjologia wczoraj i dziś”.

Wydawcą książki jest krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza. Tekst trans zbiera w krótkiej formie doświadczenia osób nieheteroseksualnych w obrębie polskich nauk społecznych.

– Celem jest nie tylko ukazanie jak nauki społeczne zajęły i zajmują się tematem osób homoseksualnych, ale także jak same osoby homoseksualne wkraczają coraz odważniej do świata nauki – wyjaśnia JP. – Myślę, że to bardzo ciekawe zjawisko.

W podtytule pracy Jej Perfekcyjność zdradza o czym będzie tekst – „Krótka historia obecności osób homoseksualnych w polskiej myśli społecznej”. Praca streszcza tę obecność, rozpoczynając od początku, gdy homoseksualiści traktowani byli jak dewianci i zajmowała się nimi głównie kryminalistyka. Na końcu swojej pracy trans dociera do momentu, w którym znajdujemy się obecnie – gdy osoby LGBT mówią same o sobie i znalazły miejsce w nauce jak i na uczelniach.
Książka „Polska socjologia wczoraj i dziś. Młodzi socjologowie wobec problemów tradycji i teraźniejszości” pod red. Kamila Łuczaja i Karola Kaczorowskiego jest podsumowaniem konferencji naukowej pod tytułem „Poznajmy się. Polska socjologia wczoraj i dziś”, która odbyła się w marcu 2010 na AGH. Trans wygłosiła tam swój referat.

– Konferencję wspominam dobrze – wyjaśnia JP. – Teraz, gdy widzę, że udało się organizatorom sprawnie wydać tom pokonferencyjny, moja ocena została wzmocniona.

Książkę „Polska socjologia wczoraj i dziś” wydały Wydawnictwa AGH. Sama trans otrzymała dwa egzemplarze autorskie.


Okładka książki

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!