Warszawa, 11 stycznia 2012 – „Klimat Popołudnia” to nazwa audycji, w której gościć będzie Jej Perfekcyjność. Trans opowiedzieć ma o działalności Queer UW oraz zachęcić słuchaczy i słuchaczki do zaangażowania się w Wolontariat Równości.

Jej Perfekcyjność usłyszeć będzie można o godzinie 14:00 w nadawanej na żywo audycji. Rozmowa dotyczyć ma tak działalności Queer UW jak i przygotowań do Parady Równości 2012.

– Chcemy zachęcać studentów i studentki, żeby włączali się w działalność Wolontariatu Równości – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – W ten sposób mogą nie tylko przeżyć fajną przygodę, nauczyć się czegoś nowego, ale dodatkowo zaliczyć obowiązkowe praktyki zawodowe na studiach. To przyjemne z pożytecznym!

Wolontariat Równości to działanie na rzecz Parady Równości – specjalnie na potrzeby działań tej grupy powołano Fundację Wolontariat Równości, w Zarządzie której zasiada Jej Perfekcyjność. Trans jest nadal także rzecznikiem prasowym całej Parady Równości. W trakcie spotkania opowiadać ma także o działaniach Queer UW – uczelnianej organizacji studenckiej na Uniwersytecie Warszawskim, której Prezesuje.
Trans w Radiu Kampus pojawiała się już kilka razy. W dotychczasowych programach mówiła m.in. o raporcie Queer UW nt. sytuacji osób LGBTQ studiujących na UW, ale także o Paradzie Równości 2011, występując jako rzecznik prasowy wydarzenia. W radiu poświęcono też całą audycję jej osobie. Nagranie z 2008 roku jest nadal dostępne w sieci.

– To miłe, że różne środowiska akademickie interesują się Wolontariatem Równości jak i naszą działalnością na rzecz promowania równości – komentuje JP. – Z chęcą wyjaśnię i opowiem o szczegółach. Zapraszam Was do słuchania.

Radia Kampus słuchać można na częstotliwości 97,1 FM w Warszawie i okolicznych gminach oraz w internecie na stronie www.radiokampus.waw.pl. Prowadzone jest niemalże w całości przez studentów i studentki Uniwersytetu Warszawskiego.


Logo Radia Kampus

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!