Warszawa, 5 grudnia 2011 – Jej Perfekcyjność jest trzecią najpopularniejszą osobą z polskiego środowiska LGBTQ na facebooku. Wyprzedzają ją Anna Grodzka i Robert Biedroń. Są jednak wskaźniki, w których JP ich wyścignęła – wynika z zestawienia przygotowanego przez abiekt.blogspot.com.

W specjalnej liście znalazło się 50 najpopularniejszych polskich stron facebookowych związanych z osobami LGBTQ. Pierwsze miejsce zajmuje „Gosia & Ewa in the air” – strona stworzona w ramach promocji startu polskich lesbijek w konkursie SAS. Strona jest nieaktywna podobnie jak trzy inne w pierwszej dziesiątce.

– Wiele stron zostało pozostawionych „sobie a muzom” – pisze autor zestawienia Abiekt. – To dziwne, że nikt nie wykorzystuje potencjału „Tak dla Parady Równości w Warszawie” czy „Wszyscy na tak”. Stronę można prowadzić mimo ustania akcji.

W rankingu znajdują się strony akcji, wydarzeń, instytucji, osób i idei. Gdyby jednak wziąć pod uwagę tylko osoby faktycznie istniejące, pierwsze miejsce przypada Robertowi Biedroniowi (7700 fanów, 6 miejsce w ogólnym rankingu), drugie Annie Grodzkiej (2576 fanów, 13 miejsce) a trzecie właśnie Jej Perfekcyjności (1341 fanów, 20 miejsce). Trans podkreśla, że jest wynikiem zaskoczona.
Abiekt.blogspot.com publikuje także zestawienie „aktywności” stron oraz „siłę strony” mierzoną stosunkiem pomiędzy „aktywnością” a liczbą fanów. W pierwszym zestawieniu Jej Perfekcyjność wylądowała na siódmym miejscu w ogólnym zestawieniu (pierwsze miejsce przypadło „Miłość nie wyklucza”). W drugim zaś… na 5! Jest w nim także pierwszą osobą fizyczną (pierwsze miejsce dla „Dni Równości i Tolerancji”). Autor zestawienia dodaje w komentarzu, że kiepsko radzą sobie media LGBT – bardzo popularna innastrona.pl jest dopiero na ósmym miejscu ogólnego zestawienia.

– To ogromna praca, jaką wykonał Abiekt – komentuje Jej Perfekcyjność. – I prawdę mówiąc, jestem trochę w szoku. Fakt, że korzystam z facebooka wszędzie i w zasadzie cały czas, ale nigdy nie zastanawiałem się jak „wypadam” na tle innych osób. To bardzo ciekawe i pouczające. A wszystkim, którzy są ze mną chcę przede wszystkim podziękować!

Trans dodała, że na swojej stronie facebookowej daje możliwość m.in. dostępu do jej filmów w portalu YouTube.com czy też do jej publicznego kalendarza. Każda osoba zainteresowana może także sprawdzić jak wypada w zestawieniu „Top Fans” strony JP. W rankingu serwisu abiekt.blogspot.com pojawiły się wyłącznie strony, które poświęcone są w całości sprawom LGBT – z rankingu wykluczono kluby.


Zestawienie najpopularniejszych polskich stron LGBTQ na facebooku
(źródło: abiekt.blogspot.com)


Pierwsza dziesiątka stron z największą „aktywnością”
(źródło: abiekt.blogspot.com)


Pierwsza dziesiątka „siły stron”
(źródło: abiekt.blogspot.com) 

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!