Warszawa, 13 listopada 2011 – Ponad 73 proc. głosujących w Ośrodku Studiów Amerykańskich poparło kandydaturę Jej Perfekcyjności. W ten sposób trans po raz kolejny zasiadać będzie w Parlamencie Studentów UW.

OSA UW jest trzecią jednostką, jaką reprezentować będzie tam trans. Wcześniej wygrywała w wyborach w Instytucie Socjologii UW oraz w Instytucie Dziennikarstwa UW. Parlament Studentów UW jest najwyższym organem samorządowym na Uniwersytecie Warszawskim.

– Cieszę się z okazanego mi zaufania i wiary w moje doświadczenie – komentuje Jej Perfekcyjność. – Wiem, że nie zawiodę studentów i studentek OSA UW. Z racji tego, że przez ostatnie dwa lata zajmowałem się czym innym, powrót do Parlamentu Studentów UW będzie miłą odmianą.

W listopadzie kończy się dwuletnia kadencja Jej Perfekcyjności w Komisji Rewizyjnej Samorządu Studentów UW. Ostatnią rzeczą, jaką zrobi jako członkini tego organu będzie opracowanie jej części sprawozdania rocznego, które ma być podsumowaniem wyników kontroli, jakie przeprowadzała w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Trans podkreśla, że znajdą się w nim informacje o wszystkich podejmowanych przez nią działaniach kontrolnych, jakie podejmowała wobec Zarządu Samorządu Studentów UW oraz Komisji Wyborczej Samorządu Studentów UW.
Jej Perfekcyjność tego samego dnia w innym głosowaniu została wybrana na przedstawiciela studentów OSA w Radzie Instytutu Europy i Ameryk UW. Rada jest organem Uniwersytetu Warszawskiego i podejmuje decyzje dotyczące wszelkich spraw wewątrz Instytutu.

– Będę starać się nadal aktywnie działać na rzecz poprawy sytuacji studentów i studentek na Uniwersytecie Warszawskim – powiedziała JP. – Wydaje mi się, że w dotychczasowej działalności dowiodłem, że jestem pod tym względem nieugięty i nie uznaję półśrodków. To się nie zmieni.

Wynik wyborów uprawomocni się w czwartek 17 listopada. Tego samego dnia JP utraci automatycznie mandat w Komisji Rewizyjnej Samorządu Studentów. Trans działa aktywnie także w samorządzie doktoranckim. Została niedawno wybrana na członkinię Komisji Wyborczej Doktorantów UW. Jest także kandydatką Samorządu Doktorantów do Komisji Senatu ds. budżetu i finansów UW.

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!