Warszawa, 13 października 2011 – Pierwsze 4 nowe osoby już dołączyły! Na Uniwersytecie Warszawskim rusza cykl październikowych spotkań informacyjnych, które mają na celu zachęcenie wszystkich ambitnych i otwartych studentów oraz wszystkie ambitne i otwarte studentki do współpracy z uczelnianą organizacją studencką Queer UW.

Aktualnym członkom i członkiniom zależy na tzw. świeżej krwi, gdyż na nowy rok akademicki mają wiele pomysłów, do realizacji których potrzeba jeszcze większego wsparcia.

– Nasze pomysły plus pomysły nowych osób, zapowiada się dużo ciekawej pracy – komentuje Jej Perfekcyjność, prezesa Queer UW. – Potrzebujemy dużo rąk do pracy, jeśli chcemy utrzymać aktualne tempo… Wierzę, że się uda!

Spotkania odbywać się będą na różnych wydziałach Uniwersytetu Warszawskiego, aby dotrzeć do jak największej grupy studentów i studentek. Pierwsze miało miejsce dziś w budynku dydaktycznym Ksawerów przy al. Niepodległości 22. Zaowocowało dołączeniem do organizacji 4 nowych osób.
Kolejne spotkania odbędą się:
– w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW (ul. Nowy Świat 69): 14 października (piątek) o 14:45 (facebook)
– w Instytucie Socjologii UW (ul. Karowa 18): 17 października (poniedziałek) w sali 204a o 17:30 (facebook)
Pierwsze oficjalne spotkanie całego Queer UW zaplanowano zaś na wtorek 25 października na godzinę 17:30 w sali 204a w Instytucie Socjologii UW (ul. Karowa 18). Więcej o kolejnych spotkaniach dowiedzieć się można na facebookowej stronie organizacji: www.facebook.com/QueerUW oraz pisząc na adres kontakt@queer.uw.edu.pl

– Jeśli dołączy do nas 12-15 osób, to będzie ogromny sukces – powiedziała JP. – Wierzę, że się uda i że dzięki temu pozostaniemy jednym z najaktywniejszych kół naukowych na Uniwersytecie Warszawskim.

Organizacja studencka Queer UW powstała w styczniu 2011, działa głównie w obszarze nauk społecznych, organizując badania oraz pracuje na rzecz wzrostu poszanowania różnorodności na największej polskiej uczelni. Jest wydawcą raportu „Przemilczane, Przemilczani” o sytuacji osób nieheteroseksualnych na UW jak i również była organizatorem pierwszej od lat konferencji naukowej poświęconej tematyce queer „Strategie Queer”. To właśnie Queer UW odpowiada merytorycznie za miniony Tydzień Równości na Ursynowie w czerwcu 2011.


Plakat reklamujący spotkanie informacyjne Queer UW w OSA UW

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!