Warszawa, 6 października 2011 – Poznaliśmy termin najbliższej Parady Równości. Manifestacja przejdzie ulicami Warszawy w sobotę 2 czerwca o godzinie 15:00. Zmieniona została trasa marszu, który wyruszy znów spod Sejmu RP a zakończy się na pl. Teatralnym. 

Wcześniejszy niż zwykle termin wydarzenia wynika z utrudnień, jakie czekają Warszawę w związku z Euro 2012. Pierwszy mecz w stolicy zaplanowano na 8 czerwca. Manifestacja wyruszy później niż zwykle, bo o godzinie 15:00. Parada Równości 2012 przejdzie trasą: Sejm RP – ul. Wiejska – Al. Ujazdowskie – ul. Książęca – ul. L. Kruczkowskiego – ul. Tamka – ul. Świętokrzyska – ul. Nowy Świat – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Miodowa – ul. Senatorska – pl. Teatralny.

Plusem zmiany trasy ma być ominięcie trakcji tramwajowych, o co prosili przedstawiciele urzędów i biur miasta. Dzięki temu będzie nie tylko bezpieczniej, ale i będzie można przygotować platformy wyższe niż ubiegłoroczne. Przedstawiciele organizatorów są w kontakcie z policją i władzami miasta – pierwsze spotkania i ustalenia pozwoliły na szybkie ogłoszenie terminu i trasy Parady Równości 2012.

Finałem Parady Równości ma być Miasteczko Równości. Organizatorzy i organizatorki podkreślają, że nauczyli się wiele w minionym roku. M.in. dlatego za organizację wydarzenia biorą się już teraz. Miasteczko odbędzie się na pl. Teatralnym w formie imprezy masowej a nie zgromadzenia publicznego. Ta formalna różnica pozwoli m.in. na organizację profesjonalnej sceny dla artystów i artystek, wystawienie punktów gastronomicznych oraz uporządkowanie całego wydarzenia, które ma w roku 2012 być zdecydowanie większe i lepiej przemyślane niż po ostatniej Paradzie Równości.

Zawiązuje się już Komitet Organizacyjny, który odpowiadać będzie za organizację wydarzenia. Do 20 listopada zgłosić się może do niego każda osoba i instytucja, która zainteresowana jest współuczestnictwem w tworzeniu Parady Równości 2012. Nowością jest powołanie Fundacji Wolontariusze Równości, która ułatwić ma formalne kwestie związane z organizacją wydarzenia (występowanie z wnioskami, możliwość podpisania umowy sponsorskiej, ubezpieczenie wolontariuszy i wolontariuszek). Fundacja zarejestrowana ma zostać jeszcze w tym roku a jej statut wyklucza możliwość wynagradzania za pracę na jej rzecz – opierać się ma całkowicie na wolontariacie. W chwili obecnej na rzecz Parady Równości pracuje ok. 30 osób, z czasem jednak liczba ta ma się powiększać. Wszystkich zainteresowanych i wszystkie zainteresowane zapraszamy do kontaktu pod adresem wolontariat@paradarownosci.eu

Do końca roku zamknięty ma być skład Komitetu Honorowego Parady Równości 2012, do którego zaproszenia kierowane będą od poniedziałku. Ubiegłoroczny Komitet Honorowy liczył 24 osoby.


Trasa Parady Równości 2012

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!