Warszawa, 11 sierpnia 2011 – Okazuje się, że wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego ze stycznia tego roku nie oznacza końca sprawy. Dziś do Samorządu Doktorantów UW wpłynęło kolejne pismo. Jej Perfekcyjność nie odpuszcza – komentują osoby zbliżone do trans.

Pismo dotyczy braku realizacji wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który nakazał Przewodniczącemu Zarządu Samorządu Doktorantów UW udzielenie informacji publicznej, o którą wnioskowała JP oraz zwrot kosztów postępowania sądowego.

– Otrzymałem w kwietniu list od Przewodniczącego Zarządu Samorządu Doktorantów UW, w którym znalazłem kopię nielicznych dokumentów – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Mnóstwo było także zupełnie nieistotnych dla sprawy papierów. No i nadal nie odnotowałem wpływu na konto…

Ponieważ od uprawomocnienia wyroku minęło już niemal pół roku, Jej Perfekcyjność postanowiła działać. W piśmie skierowanym w tym tygodniu wyjaśniła raz jeszcze o jakie dokumenty wnioskowała oraz wyliczyła jakie otrzymała. Zacytowała także uzasadnienie wyroku sądowego, w którym zobowiązuje się Przewodniczącego do tego, by udzielił wyczerpujących informacji na temat przesłanych dokumentów oraz informacji w razie braku dokumentów do przesłania. W związku z tym, że informacji takiej brakowało, JP zwróciła się z prośbą: „o uzupełnienie brakujących kopii dokumentów, tj. uchwał podjętych przez Zarząd Samorządu Doktorantów UW, protokołów z posiedzeń Zarządu Samorządu Doktorantów UW, decyzji wydanych przez Komisarza Wyborczego Samorządu Doktorantów UW, decyzji wydanych przez Komisję Rewizyjną Samorządu Doktorantów UW oraz ewentualnie pozostałych uchwał podjętych przez Radę Samorządu Doktorantów UW i protokołów z posiedzeń Rady Samorządu Doktorantów UW pochodzących z okresu 1 października 2009 – 26 lutego 2010 lub udzielenie odpowiedniej informacji, zgodnie z wnioskiem z 26 lutego 2010 oraz wyrokiem WSA z 19 stycznia 2011„.
Trans podkreśla, że ma nadzieję na szybkie zakończenie sprawy. Zażądała także przelania na jej konto kosztów postępowania sądowego, których zapłatę nakazał WSA w Warszawie.

– Trochę to smutne, że po pół roku nadal muszę się tą sprawą zajmować… – komentuje Jej Perfekcyjność. – Nie mogę jednak pozwolić na to, by wyrok sądu, który bezsprzecznie dowodził mojej racji, nie został zrealizowany. Uważam, że przejrzystość działania organów Samorządu Doktorantów UW, który korzysta z pieniędzy publicznych i realizuje pewne zadania w sferze publicznej, jest absolutnie priorytetową sprawą.

Jej Perfekcyjność jest jedną z najbardziej doświadczonych aktywnych działaczek Samorządu Studentów UW i Samorządu Doktorantów UW. Dwukrotnie zasiadała w Senacie UW, pełniła także m.in. funkcję Marszałka Parlamentu Studentów UW. Aktualnie jest członkiem Rady Doktorantów Instytutu Socjologii UW oraz Komisji Rewizyjnej Samorządu Studentów UW.

O historii sprawy przeczytać możesz tutaj.
Odpis wyroku sądu przeczytać możesz tutaj.


Pismo Jej Perfekcyjności skierowane do szefa doktorantów UW (kliknij, aby przeczytać)

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!