Warszawa, 7 lipca 2011 – Środowiska ultrakatolickie postanowiły oprotestować warsztaty socjologiczne organizowane przez UW, które w liceach prowadziła m.in. Jej Perfekcyjność. Obawiają się homoseksualnej propagandy i… częstych zmian partnerów seksualnych trans.

Z pozoru neutralna inicjatywa skierowana do uczniów budzi (…) wielki niepokój, ponieważ jej inicjatorem (…) >Jej Perfekcyjność” – piszą w swojej skardze do Mazowieckiego Kuratorium Oświaty działacze ze Stowarzyszenia im. Piotra Skargi. Ubolewają także: „Niestety – jak widać – autorytet uczelni wyższej nie jest obecnie wystarczającą gwarancją naukowości zajęć i przestrzegania odpowiednich standardów obowiązujących w procesie wychowania młodego pokolenia.

– Nie wiem co ma jedno do drugiego – komentuje Jej Perfekcyjność. – Rozumiem, że z racji tego, że jestem osobą LGBTQ nie wolno mi już zrobić niczego nie związanego z tym tematem? Czy Stowarzyszenie Piotra Skargi zamierza protestować, gdy znów będę zbierać na ulicach pieniądze na stypendia katolickiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia? Albo gdy będę kwestować na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Jej Perfekcyjność zaangażowała się w tym roku (a nie jest inicjatorem – jak piszą autorzy protestu) w organizację warsztatów „Zawód, styl życia, pasja? Rozmowy o socjologii”, które od trzech lat już Instytut Socjologii UW przeprowadza w zainteresowanych liceach w Warszawie i okolicy. 24 maja przeprowadziła dwie lekcje na ten temat w jednym z płońskich liceów. Jak podkreśla trans, podczas jednych z zajęć uczestniczyła w nich „dyrektor szkoły i jeszcze jedna nauczycielka”. Jej Perfekcyjność zachęca inicjatorów „jednego z najgłupszych protestów” do kontatu z nimi i ustalenia czy przebieg zajęć w jakikolwiek sposób związany był z tematyką LGBTQ czy też teorią queer.
Autorzy protestu podkreślają, że istnieje uzasadniona obawa, iż warsztaty socjologiczne mogą być jedynie przykrywką dla „promowania postaw dewiacyjnych” i „wtłaczania młodym ludziom akceptacji dla nich”. Podkreślają także częste zmiany partnerów seksualnych trans i choroby, jakimi przez to się zaraża. Jej Perfekcyjność ostatnio rzeczywiście chorowała na świerzb.

– Zawsze bawią mnie fantazmaty osób, które twierdzą, że wszyscy młodzi ludzie sypiający u mnie to moi partnerzy seksualni – komentuje trans. – Chciałbym mieć takie powodzenie! Oczywiście, sypiają u mnie różni ludzie, bowiem moje mieszkanie jest dla nich często oazą, spełnia funkcje eskapistyczne. A świerzb, z tego co wiem, nie wyklucza z zawodu nauczycieli, więc rozumiem, że i nie jest dla mnie przeszkodą. Zresztą akurat podczas warsztatów byłem już zdrowy.

Stowarzyszenie Piotra Skargi zachęca do wysyłania protestu na adres Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz do wiadomości Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sekretarz Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski. We wzorze listu, który zamieścili na stronie autorzy, proszą także Kuratora o wyciągnięcie konsekwencji wobec osoby, która zamieściła informację o warsztatach na stronie www kuratorium oświaty. Jej Perfekcyjność poinformowała zaś, że wszystkie zaplanowane przez nią warsztaty odbyły się bez przeszkód.

Informację o warsztatach znaleźć można w archiwum strony Mazowieckiego Kuratorium Oświaty tutaj.


Strona Stowarzyszenia informująca o proteście

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!