Warszawa, 26 czerwca 2011 – Wikipedia naprawdę nie lubi Jej Perfekcyjności. Hasło, które pojawiło się na jej temat 21 czerwca, zostało usunięte już o 01:35 dzień później. Za to trans doczekała się hasła na Homopedii.

O niedawnej obecności hasła w encyklopedii świadczy jeszcze tylko pamięć cache wyszukiwarki Google. Przez jakiś czas będzie jeszcze „pamiętać” hasło, które ktoś umieścił w Wikipedii. Aktualnie jednak strona została już skasowana. To najpewniej pokłosie głosowania, które na Wikipedii odbyło się… trzy lata temu!

– Wówczas po raz pierwszy ktoś umieścił „Jej Perfekcyjność” w Wikipedii – przypomina trans. – Tygodniowe głosowanie, zgodnie z procedurą przyjęta w Wikipedii, zdecydowało o usunięciu hasła. Teraz ktoś próbował umieścić je znów. Z logów Wikipedii widać, że przetrwało jakieś pół dnia.

Media elektronicze rozpisywały się wówczas na ten temat, publikując m.in. teksty „>Zboczeniec< kontra Madzia Buczek: pojedynek w Wikipedii!” czy też „Skandal: odebrać zboczeńcowi stypendium Jana Pawła II!„. Wówczas bowiem trwała także dyskusja na temat odebrania Jej Perfekcyjności stypendium im. Jana Pawła II. Tym razem usunięcie przebiegło bez takiej dramatycznej oprawy medialnej.
Na homopedia.pl czytamy zaś: „Jej Perfekcyjność, polska działaczka społeczna, socjolożka i medioznawca, doktorant w Instytucie Socjologii UW, studet Wydziału Polonistyki UW, założycielka i prezeska Queer UW (UW – Uniwersytet Warszawski), jedna z bardziej znanych osób trans/queer w kraju, organizatorka Międzynarodowego Dnia Paris Hilton, odbywającego się w stolicy kraju Warszawie od 2006 roku. W 2010 Międzynarodowy Dzień Paris Hilton został odwołany z powodu katastrofy pod Smoleńskiem, w 2011 odbył się po raz kolejny. W 2011 roku Jej Perfekcyjność zasiadała w komitecie organizacyjnym Parady Równości pełniąc funkcję rzecznika prasowego.” Cały artykuł jest bardzo rozbudowany, zawiera także informacje o publikacjach naukowych JP oraz filmiki z jej udziałem z YouTube.com.

– Fajnie, że komuś chciało się to wszystko zebrać – komentuje trans. – W zasadzie nie ma tam chyba żadnych błędów rzeczowych, więc mogę polecić czytanie tego artykułu. Zaś anonimowej osobie dziękuję za ciężką pracę!

Homopedia to „internetowa encyklopedia wiedzy na temat homoseksualności, społeczności i kultury LGBT, Queer Theory i tematów pokrewnych. Homopedia istnieje od 29 września 2010 i jest redagowana społecznie przez internautów”.


Google „pamięta” jeszcze przez chwilkę hasło usunięte kilka dni temu z Wikipedii


Historia hasła „Jej Perfekcyjność” w logach Wikipedii


Hasło „Jej Perfekcyjność” na homopedia.pl

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!