Warszawa, 15 czerwca 2011 – W miniony poniedziałek w „Pytaniu na śniadanie” TVP2, jutro zaś w „Studenterii” Radia Kampus. Jej Perfekcyjność powoli kończy swoją pracę jako rzecznik prasowy minionej Parady Równości 2011.

Trans była wraz z Katarzyną Piekarską z SLD gościem poniedziałkowego „Pytania na śniadanie”. W programie goście opowiadały o tym, jak wygląda Parada Równości, czy jest potrzebna oraz czy osoby LGBTQ są nadal w Polsce dyskryminowane.

– Początek rozmowy był poświęcony mojej osobie – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Z jednej strony szkoda na to czasu, ale z drugiej strony, traktowanie innych tak, by ich nie krzywdzić i nie dyskryminować, wymaga czasu, poznania, zapytania. W tym sensie to dobrze, że na antenie zapytano mnie o to, jak się do mnie zwracać i tak dalej. Dobrze jednak, że udało się nam dojść do clou rozmowy.

Jej Perfekcyjność podkreśla, że rozmowa jest jedną z ostatnich, jakie dotyczą Parady Równości 2011, w których bierze udział. Dyskusja wokół tematu powoli będzie przygasać i w związku z tym liczy, że w najbliższej przyszłości w ogóle skończą się telefony w tej sprawie. W dniu Parady Równości ukazał się także wywiad z nią na krytykapolityczna.pl. Rozmowa zatytułowana „Parada jest energetyzująca” relacjonował przygotowania do marszu oraz zwracał uwagę na symboliczny i polityczny wymiar wydarzenia. Autor pytał trans o banalność hasła paradowego oraz o inne kontrowersje związane z jej przygotowaniem.
Już jutro zaś trans pojawi się w radiu Kampus, gdzie będzie gościem programu „Studenteria”. W magazynie tym miała okazję gościć w przeszłości przy innych tematach. Tym razem rozmowa skupić się ma na Paradzie Równości. Wywiadu słuchać będzie można od 11:00 w Warszawie na 97,1 FM oraz w sieci na radiokampus.waw.pl.

– Cieszę się, że także media akademickie, związane dodatkowo z moją uczelnią, są zainteresowane Paradą Równości – komentuje trans. – Nie ma co ukrywać, że osoby LGBTQ studiujące na UW także szły w Paradzie. PWGay miało nawet swój transparent. A Piotr Pacewicz narzekał, że brak w marszu „ludzi uniwersytetów”. Wydaje mi się, że po prostu ludzi tych nie zna, bo było ich tam mnóstwo.

Jej Perfekcyjność pełni funkcję rzecznika prasowego Parady Równości 2011 od listopada 2010. Jak zdradziła ostatnio, jedną z liczb mówiących o jej aktywności jest ilość wysyłanych przez nią wiadomości prasowych do mediów. Wyliczono bowiem, że trans bombardowała dziennikarzy śląc im średnio 0,8 wiadomości prasowej tygodniowo.


Jej Perfekcyjność w „Pytaniu na śniadanie” – program zobaczyć można tutaj


Wywiad z Jej Perfekcyjnością na krytykapolityczna.pl – można go przeczytać tutaj

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!