Warszawa, 24 czerwca 2011 – Myliłby się ten, kto wieszczy koniec kariery edukacyjnej Jej Perfekcyjności. Trans startuje na kolejne studia!

Już w najbliższą środę JP będzie starać się o przyjęcie na studia amerykanistyczne w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Egzamin z „ogólnej wiedzy o USA” startuje o godzinie 9.00 w budynku Wydziału Zarządzania UW.

– Rok temu test poszedł mi słabo i nie udało się – wyznaje trans. – Może tym razem mi się poszczęści? Będę Was prosić o trzymanie kciuków! Chcę studiować amerykanistykę, to może być bardzo rozwijające.

Egzamin na studia II stopnia jest obowiązkowy, dla pewności jednak trans postanowiła złożyć jeszcze papiery na studia I stopnia, gdzie liczą się tylko oceny z matury. Tu, jak podkreśla trans, jest niemalże pewna tego, że się dostanie. Jednakże zdecydowanie bardziej zależy jej na rekrutacji na studia II stopnia. Jej Perfekcyjność nie ukrywa, że decyzję o rekrutacji w tym roku podjęła także m.in. dlatego, że to ostatni mment, gdy można kolejny kierunek zacząć studiować za darmo. Zgodnie z ustawą, która wchodzi w życie od października 2011, kolejne rekrutacje na drugi i dalszy kierunek oznaczać będą konieczność płacenia za studia.
Jej Perfekcyjność ukończyła już jednolite studia magisterskie na kierunku socjologia oraz drugie – na kierunku dziennikarstwo. Aktualnie trans jest na studiach doktoranckich w Instytucie Socjologii UW a w październiku zacznie ostatni rok studiw na Wydziale Polonistyki UW.

– Studiowanie jest dla mnie bardzo stymulujące intelektualnie – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Pewne jednak jest to, że gdy obronię doktorat, skończę ze studiami. Kiedyś przecież trzeba. Wtedy skupię się na działalności dydaktycznej oraz naukowej.

Jej Perfekcyjność w semestrze letnim przyszłego roku akademickiego prowadzić będzie translatorium „Redaing Radical Texts” w Instytucie Socjologii UW. Przez oba semestry zaprasza także na warsztaty dziennikarskie firmowane przez Koło Naukowe Socjologicznego Warsztatu Dziennikarskiego UW. W te wakacje Jej Perfekcyjność jest znów członkiniom komisji rekrutacyjnej na studia zaoczne II stopnia w Instytucie Socjologii UW.


Uniwersytet Warszawski

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!