Warszawa, 6 maja 2011 – Straż Miejska będzie chronić uczestników Międzynarodowego Dnia Paris Hilton. Z powodu organizowanej w tym samym miejscu i czasie innej manifestacji, Formacja Różowe Saneczki zwróciła się z odpowiednim wnioskiem do władz m. st. Warszawy.

Pismo potwierdzające rejestrację manifestacji wpłynęło do organizatorów kilka dni temu. W dokumencie podpisanym przez Zastępcę Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy Tadeusza Grzybowskiego informuje się, że manifestacja jest oficjalnie odbywającym się eventem.

– Zawsze zależało nam na legalności naszych działań – podkreśla Formacja Różowe Saneczki, organizator manifestacji. – Dlatego też dbamy o tego typu rzeczy. Chcemy działać w zgodzie z polskim prawem.

W liście do Formacji, przedstawiciel władz Warszawy informuje także, że zwrócił się z wnioskiem o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zgromadzenia do Komendanta Straży Miejskiej m. st. Warszawy. Oznacza to, że nawet gdyby ktoś planował jakieś działania wymierzone w Międzynarodowy Dzień Paris Hilton, zareaguje na nie Straż Miejska.- Bezpieczeństwo ludzi biorących udział w manifestacji jest dla nas priorytetem – podkreśla Formacja.

– Chcemy, by Dzień Paris był okazją do zabawy i świętowania a nie zamartwiania się bezpieczeństwem. Dlatego poprosiliśmy o pomoc Straż Miejską.

W historii dotychczasowych manifestacji – zarówno tych pod Pałacem Prezydenckim jak i tej pod Pomnikiem M. Kopernika – nie dochodziło do żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Przechodnie i gapie zawsze z zainteresowaniem reagują na wydarzenia organizowawane przy okazji Międzynarodowego Dnia Paris Hilton.


Pismo od władz Warszawy

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!