Warszawa, 6 maja 2011 – Manifestacja, podczas której uczestnicy domagać będą się ustanowienia Paris Hilton głową państwa polskiego rozpocznie się w niedzielę 8 maja o godzinie 15.00 pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Doroczne święto ubarwi mupet Paris przygotowany przez finalistę programu „Mam Talent”.

Swoje przybycie na wydarzeniu w serwisie Facebook.com potwierdziło już ponad 140 osób. Manifestacja została zgłoszona do Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie, co oznacza, że odbędzie się w pełni legalnie. W tym samym czasie i miejscu trwać będzie od 7.00 rano zgromadzenie publiczne zarejestrowane przez Stowarzyszenie Solidarni 2010.

Podczas manifestacji, którą Formacja Różowe Saneczki organizuje od 2007 roku wznoszone będą okrzyki mające wspierać pomysł umożliwienia Paris Hilton objęcia urzędu Prezydenta RP. Organizatorzy podkreślają, że wykluczająca to na razie Konstytucja może być zmieniona a słynna imprezowiczka będzie równie dobrym jeśli nie lepszym Prezydentem niż dotychczasowi.

Atrakcją wydarzenia będzie mupet Paris Hilton przygotowany i animowany przez finalistę programu „Mam Talent” Konrada Kony’ego Czarkowskiego. Kony prezentował poprzednią wersję mapeta podczas święta dwa lata temu.

W ubiegłym roku Międzynarodowy Dzień Paris Hilton nie odbył się z powodu żałoby narodowej. W tym roku organizatorzy postanowili przenieść obchody o tydzień – zazwyczaj święto odbywa się bowiem w pierwszą niedzielę maja. Z powodu zbiegu imprez pierwszomajowych oraz beatyfikacji Jana Pawła II, Formacja Różowe Saneczki zaplanowała manifestację na 8 maja.

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!