Warszawa, 13 maja 2011 – Siedem dni wykładów, spotkań, debat, wystaw, pokazów filmowych… to wszystko w ramach Tygodnia Równości na Ursynowie przygotuje Queer UW.

Dzisiaj umowę w tej sprawie podpisały władze Ursynowa oraz przedstawiciele firmy Gepon. Uczelniana organizacja studencka Queer UW nie posiada osobowości prawnej, w związku z czym nie może podpisywać tego typu zobowiązań.

– Mamy jednak w tej sprawie uchwałę, która jest dla nas wiążącym dokumentem – tłumaczy Jej Perfekcyjność, Prezesa Queer UW. – W samej zaś umowie pomiędzy Geponem a Ursynowem pojawia się nasza nazwa. Mogę śmiało powiedzieć, że merytorycznie za Tydzień odpowiadamy właśnie my.

Co dokładnie dziać się będzie w dniach 4-11 czerwca? Na razie szczegółowy program objęty jest tajemnicą. Na początku przyszłego tygodnia znane mają być wszystkie szczegóły. Już teraz wiadomo jednak, że w trakcie wydarzeń przewidzianych w czasie Tygodnia pojawią się takie osoby jak Jacek Żakowski, prof. Małgorzata Fuszara, prof. Ireneusz Krzemiński, Agnieszka Graff, Piotr Pacewicz i inni.
Wiadomo już także, że cały Tydzień Równości na Ursynowie rozpocznie się w sobotę plenerowym pokazem filmu „Trans-america”. Projekcję filmu poprzedzą wstępy przygotowane przez Jacka Żakowskiego i Annę Grodzką. Bezpośrednio przed ich wystąpieniami na ursynowskim ratuszu pojawić się ma tęczowa flaga – symbol tygodniowego święta w tej dzielnicy.

– Tydzień Równości na Ursynowie rozpocznie się dla nas dosłownie 3 godziny po zakończeniu konferencji „Strategie queer” – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Cieszymy się, że możemy przygotować tak fajne wydarzenie dla wszystkich mieszkańców Ursynowa i całej Warszawy. Już teraz gorąco wszystkich zapraszam na wszystkie wydarzenia!

Tydzień Równości na Ursynowie jest pierwszą w historii imprezą promującą równość finansowaną z pieniędzy samorządu terytorialnego. Bezprecedensowe wydarzenie wzbudziło już kontrowersje. Queer UW nie obawia się ich jednak i zamierza zrealizować plan imprezy w 100 procentach.


Logo Tygodnia Równości na Ursynowie

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!