Warszawa, 12 maja 2011 – Tegoroczny marsz rozpocznie się pod Sejmem i zakończy na pl. Bankowym. Tam także zorganizowane zostanie Miasteczko Równości, które będzie finałem imprezy. Dziś Komitet Organizacyjny Parady Równości 2011 złożył oficjalnie dokumenty rejestracyjne w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy.

Manifestacja rozpocznie się o godzinie 13.00 na placu przy Sejmie RP. Stąd uczestnicy i uczestniczki przejdą ul. Jana Matejki do Alei Ujazdowskich. Z nich zaś wejdą w ul. Piękną, która doprowadzi ich do ul. Kruczej. Stąd dojdą do Alei Jerozolimskich i skręcą w stronę Ronda Dmowskiego, na którym skierują się w ul. Marszałkowską. Daje trasa wiedzie prosto aż do pl. Bankowego.Dzisiaj przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Parady Równości 2011 złożyli odpowiednie dokumenty w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy. Z przedstawicielami biura spotykali się już wcześniej, by ustalić trasę najlepszą z punktu widzenia zarówno samej manifestacji jak i mieszkańców miasta. Po zarejestrowaniu zgromadzenia publicznego, przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego spotkali się jeszcze z przedstawicielami służb porządkowych Warszawy.

– Chcemy, by manifestacja była nie tylko liczna i pokojowa, ale by nie utrudniała normalnego życia miasta – deklaruje Paweł Kiepuszewski z Komitetu Organizacyjnego Parady Równości 2011. – Dzięki współpracy z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, możemy ustalić trasę, która dodatkowo zapewni maksymalne bezpieczeństwo osobom idącym w Paradzie. Tę kwestię traktujemy absolutnie priorytetowo.

Przemarsz zakończy się na pl. Bankowym, gdzie na przybywających czekać będzie Miasteczko Równości – specjalnie przygotowane miejsce, gdzie jeszcze kilka godzin po samym marszu spędzić będzie można miło czas i skorzystać z różnych atrakcji. Swoje stanowiska przygotują tam m.in. kluby, partie, stowarzyszenia i inne instytucje.

– Pomysł na Miasteczko Równości jest prosty – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, rzecznik prasowy Parady Równości 2011. – Zabawa jaką jest Parada Równości może dzięki temu trwać dłużej. Wszyscy będą mogli usiąść, odpocząć, zjeść coś czy napić się wody po przejściu całej trasy. Wstępnie planujemy, że Miasteczko Równości działać będzie przez około 3-4 godziny po zakończeniu samej Parady.

Wcześniej Miasteczko Równości planowane było m.in. na stadionie Skry i stadionie Warszawianki. Klub Sportowy Skra wycofał się jednak z rozmów w ostatniej chwili, tłumacząc się naciskami ze strony miasta, zaś dzierżawca Warszawianki postawił organizatorom warunki finansowe niemożliwe do spełnienia. Dlatego też postanowiono, że Miasteczko Równości rozstawi się na pl. Bankowym.

Rejestracja Parady Równości 2011 możliwa była dopiero dzisiaj. Zgodnie z polskim prawem, organizator zgromadzenia publicznego ma obowiązek dokonać jego zgłoszenia najpóźniej na 3 dni a najwcześniej na 30 dni przed planowaną datą zgromadzenia. Od dziś do 11 czerwca jest właśnie 30 dni.

Kliknij, aby powiększyć

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!